Elmúlik-e a szívbetegség?
Kedves Doktornő! Szeretném a következőt kérdezni állítólag extra systolém van rendesen ver a szívem és fél perc-perc elteltével egyet nagyot üt és ki hagy utánna megint újra indul, és normálisan ver tovább majd megint megismeteli. Szeretném kérdezni, hogy ez valóban az extra systolének a tünetei vagy valami másnak? Ja és meddig lehet ezt halogatni valami komojabb baj lehete belőle? Esetleg infartus vagy hasonló? Köszönöm válaszát!
Dr. Csuth Ágnes válasza extrasystole témában
Kedves Kérdező! Az extrasystolé nem egy speciális betegség, csupán annyit jelent, hogy extra szívdobbanások vannak jelen. A tünetek alapján önnek valóban extrasystoléi vannak. Nagyon sok oka lehet, ártalmatlan októl kezdve a szívbetegségig, ne halogassa a kivizsgálást.
Cikkek a témában
Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.
Dr. Csuth Ágnes
Megválaszolva: 2010. december 21.