Hajhullást okozhat fogamzásgátló szedése?

Jó napot kívánok! Az lenne a kérdésem, hogy valóban hullhat-e a haj a fog.gátló szedésétől? Én 18 évesen kezdtem el szedni, 20 éves korom után kezdett hullani. Azóta váltottam 2szer gyógyszert, de még ugyanúgy hullik, már 3 éve. Nehéz elhinni, hogy ettől lenne, mert soha nem volt problémám a tablettáktól. Ha mégis ettől hullik, miért reagál így a szervezet és mi a teendő? Ilyen esetekben is lehetséges, hogy elhalnak a mátrixsejtek? Köszönettel: Csilla

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza hajhullás témában

KEdves Csilla!

Én is inkább más okot tartok valószínűbbnek. Számos oka lehet a hajhullásnak, akár vitaminhiány, vérszegénység, pajzsmirigy-probléma, góc, stressz, stb. Először csináltasson egy nagy vérképet pajzsmirigy funkcióval, és ha ez rendben van, akkor góckutatás legyen, ebben a háziorvos tud segíteni. Addig is kezdjen el Revalidot szedni.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2012. március 11., 20:19; Megválaszolva: 2012. március 13., 09:07
Kérdések és válaszok: Szépségápolás
Szivmütét utáni hajhullás
Tisztelt Doktornő! Március 1-én mechanikus billentyüt ültettek be és sikeresen meggyógyultam. amiért álldom az Orvos kezét. Viszont egy hónapra...
Hajhullás és csontrikulás
Csontritkulásba szenvedek, kb: 6-éve, Bonviva amit injekció formájában kaptam 3-havonta. Májusba Ibandronsav vénás injekciót kaptam és a hajhullás...
Hajhullás, góckutatás és mandula...
Évek óta hajhullással küzdök.Átestem a góckutatáson is. Mandulaműtéten is túlestem 4 hónapja, mert tályogos volt a mandulám és elég nehezen...
hormonprobléma?
Tisztelt Doktornő! azt szeretném kérdezni, hogy a következő észrevételeim hormonproblémára utalnak e? A hajam nagyon hullik (se vitamin, se vas...
Hajhullás stressz nélkül
Az a panaszom, hogy mostanság eléggé sokat hullik a hajam. olvastam, hogy napi kb. 100 hajszál még nem vészes, bár én soknak tartom. Akárkit...