Tabletta miatt lehet?

Tisztelt Doktornő! Március 2-án kezdtem el Ditinell fogamzásgátló tablettát szedni. Tehát ez az első hónapom, ezelőtt nem szedtem más fajtát sem. A szedés első hetében tapasztaltam, hogy hígabb a székletem, de mivel a bevétel után 8-12 órával, így nem vettem be pótló gyógyszert. (A betegtájékoztató azt írta, hogy bevétel után 3-4 óra lenne probléma.) A párommal március 20. és 21-én voltunk együtt óvszer nélkül, megszakításos módszert alkalmaztunk. Már az aktív tabletták utolsó egy hetében, minden nap barna, néha kicsit véres folyást is tapasztaltam. Most, a 4 napos placebo tablettás időszak alatt pedig a vérzés nagyobb mennyiségű sötétbarna, illetve szinte fekete színű volt, vöröset csak a wc papíron láttam. Ön szerint lehetséges ezek alapján a terhesség vagy a tabletta miatt volt ilyen? Mikor kellene legkorábban tesztelnem hogy biztos eredményt kapjak? Válaszát előre is köszönöm!

Dr. Farkas Ágnes válasza rendellenes menstruáció témában

Kedves Hölgyem!

Hasmenésről akkor beszélünk, amikor naponta többször (5-10x is) híg széklet van. Egy laza széklet nem hasmenés, emiatt ne aggódjon.

A terhességet kizárni általában a fogantatás után 10-14 nappal lehet kimutatni, leghamarabb terhességi teszttel.

Mindemellett a pecsételő vérzés (a kevés, barnás vérzés az) teljesen normális reakció a fogamzásgátló szedése alatt. Általában 2-3 ciklus alatt be szokott állni a vérzés, ami rövidebb, és kevesebb mennyiségű, mint a megszokott menstruáció. Ha a pecsételés megmarad az aktív tabletták szedése alatt több hónapig, akkor érdemes gyógyszert váltani.

Üdv. : Dr. Farkas Ágnes

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2021. március 31., 12:17; Megválaszolva: 2021. április 09., 13:10
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Korai menzeszek sorban
Tisztelt Doktorok, 37 éves vagyok, gyerektelen, mostanában próbálkozunk párommal teherbeesni. Idén február elején voltam éves vizsgálaton és...
Küret utáni pecsételő vérzés
Tavaly december végén átestem egy egészségügyi kaparáson. Mert ugyanis előtte folytonos vérzésem volt több héten keresztül.. A műtő orvosom azt...
Fogamzásgátló utáni barnázás
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Szeptemberben abbahagytam a fogamzásgátló tabletta szedését szüneteltetés gyanánt. Ezt körülbelül 7 évig szedtem...
Uh eredmény
Tisztel Doktornő! 2 hónap menzesz kimaradás után megjött nov.2-án, majd 2,5 hétre megint. Erős alhasi fájdalom, darabos, bővebb vérzés, bal láb...
Menstruációs ciklusom rendezhető -e?...
Tisztelt Nógyógyász! Nekem már évek óta vannak menstruációs zavaraim. A rendes menstruáció előtt már 1-2 nappal jelentkezik olyan barnás...