Hány napig mondható normálisnak az esemény utáni tabletta után való vérzés?

Tisztelt Doktor Úr! 19.én múlt el a menstruaciom, másnap szeretkezés közben kiszakadt az óvszer. Rá kevesebb, mint 24 órára bevettem a tablettát (escapelle) . Egy héttel rá először csak barna folyasom volt, azóta verzek is. Nem túl vészes, de már 4.ik napja tart. Ez normális? Meddig fog tartani? És ugye ez csak köztes vérzés és utána jön majd meg a rendes menstruaciom? Válaszát előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Kiss György válasza Hány napig mondható normálisnak témában

Tisztelt Hölgyem!

Sajnos, az Escapelle okozhat ilyen vérzészavart. A menstruáció utáni napon még nem is lehetett nagyon méhnyálkahártya, de nem tett rosszat, hogy a tablettát bevette.

A mellékhatások egyénenként változhatnak, nem lehet pontos választ adni és valóban meg kell várni a következő menstruációt!

Ha további rendetlenkedés van, akkor hüvelyi ultrahang vizsgálatot ajánlott végeztetni. Üdvözlettel: dr.Kiss.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. március 30., 17:43; Megválaszolva: 2015. március 30., 21:47
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Menstruációs vérzés
Jó napot! Elsőnek is meg köszöném előre is a segitséget! Olyan promlémám lenne, hogy 1 éve volt egy abortuszom mivel valami nem,volt jó...
Barna folyás
Tisztelt Doktor Úr/Nő 38 éves nő vagyok. Ez már a harmadik ciklus, amikor megfigyeltem az alábbi jelenséget: a ciklus elején semmi gond, majd a...
Abortusz műtét
Üdvözlöm. Sajnos abortusz végzése előtt állok,és az lenne a kérdésem hogy ennek a folyamata pontosan hogyan zajlik. A méhszáj tagítástól a...
Hajhullás oka
Tisztelt Doktor Úr! Már 5 éve hullik a hajam. Minden vizsgálat megtörtént, ami szóba jöhet a hajhullás kapcsán. Nem volt semmi gond. A...
Babavárási nehézségek
Tisztelt Doktor Úr! Azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy 2,5 éve próbálkozunk a párommal, hogy legyen gyermekünk, de mindidáig hiába. Sajnos...