Abba szeretném hagyni a fogamzásgátló tabletta szedését, de félek a vele járó mellékhatásoktól.

4 éve kezdtem el szedni a Yadine fogamzásgátló tablettát. Szeretném abbahagyni a szedését de nem tudom mire számítsak. Mikor felírták, nem volt rendszeres a menstruációm (1-2 hét csúszás volt mindig), menstruációs görcseim voltak, pattanásos volt az arcom. Először Diane-35 öt szedtem fél évig, majd utána kezdtem el a Yadine szedését. Felszedtem pár kilót, de a görcseim elmúltak, az arcom kitisztult és a menstruációm is szépen beállt. Most attól félek, hogy ha abbahagyom a szedést, akkor ezek a gondok visszatérnek. Mennyi esély van rá, hogy ez bekövetkezik? Párommal babát is szeretnénk majd 2-3 év múlva, de szeretném, hogy addig minden visszaálljon a szervezetemben.Várom válaszát és tanácsait! Előre is köszönöm! Judit

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Törő Bálint válasza a fogamzásgátló nélkül témában

Tisztelt Kérdező! Sajnos nincs jó hírem. Kb. 90 % hogy visszatérnek a korábbi tünetek, amennyiben abbahagyja a fogamzásgátló szedését. Üdvözlettel: Dr. Törő

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. április 26., 09:50; Megválaszolva: 2014. április 28., 12:18
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Nem érzem a párom
Amióta szültem 4 éve nem érzem a párom, mikor szeretkezünk. Évek óta csinálom a gátizom tornát, de nem segít. Olyan érzés, mintha a hüvelyem...
Menstruáció kimaradás
Tisztelt Doktor Úr! Májusban szültem meg a harmadik babámat, természetesen, minden komplikacio nélkül. Szoptattam egészen novemberig. Karácsonyig...
Sebészeti traumát követően...
Tisztelt Doktor Úr! Szeretnék érdeklődni, hogy lehetséges-e, illetve normális-e az, hogy egy múlthét szerdai napon történt lábat érintő trauma...
Nőgyógyászati rákszűrés...
Tisztelt Doktor Úr! Nőgyógyászati rákszűrés ambuláns adatlapján a diagnózisok alatt kettő kód és megnevezés szerepel. Az egyik U9990 Sine morbo...
Jaydess levétele
Tisztelt Doktor/Doktornő! 3 napja vették le a Jaydess nevű minispirált. A doktornő mondta, hogy egy kis vérzés előfordulhat. A kérdésem, hogy ez...