Menstruáció

Tisztelt Uram/Hölgyem! Én két hónapja szedem a Dienille nevű fogamzásgátló tablettát és eddig nem is volt semmi problémám. Viszont egyik nap minden ok nélkül megjött a havi menstruációm úgy, hogy még a 21 darabos adagból meg van a fele. A menstruációm a szokásosnál erősebb is. Szóval azt szeretném megtudni Öntől, hogy ez normális vagy valami gond lehet. Vagy esetleg közrejátszik egy ciszta vagy más zavaró tényező? Válaszát előre is köszönöm.

Dr. Törő Bálint válasza menses zavar témában

Tisztelt Kérdező!

A hormonális fogamzásgátló szedése közben, különösen az elején, előfordul a méhnyálkahártya leválása, mely menstruációs vérzéssel jár. Ezt hívjuk áttöréses vérzésnek. A teendő ilyenkor a tabletta szedés kihagyása egy hétre, majd ismételt elkezdése 21 napon keresztül.

Amennyiben ez a jelenség többször előfordul, ajánlatos a fogamzásgátló tabletta felcserélése egy másik készítményre, melyet nőgyógyászával beszéljen meg.

Üdvözlettel:

Dr. Törő Bálint

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2013. január 07., 17:48 ;Megválaszolva: 2013. január 10., 10:23
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Menstruáció
Tisztelt dokotornő/úr! 43 éves vagyok 16-án jött meg a menstruációm es ma 26-án is tart! Folyamatosan ég fáj verzek hol piros hol barnás de nem...
HOSSZANTARTÓMESTRUÁCI
Szép napot Doktorúr Az én kérdésem az lenne hogy márciusban volt egy spontán vetélésem műtéti be avatkozásra nem volt szükség utána 10 napig...
Menstruációs probléma
Tisztelt Doktor! 9 nappal hamarabb jött meg a menzeszem mint szokott. Fogamzásgátót szedek eddig mindíg napra pontosan jött meg.
Teherbe eshettem?
Üdv! A párommal együttlétkor a hüvelyemben történt az ejakuláció. Rá 5 percre elkezdtem vérezni, menstruációs vér lehetett, menzeszem nincs...
Mi lehet a baj?
Kérdésem a következő lenne! Az utolsó menstuációm rendes idöben volt de az erősebb és élénkebb szinű volt! Elmult de rá 15 napra ujra megjött...