Parkinson gyógyszerek mellékhatásai

Tisztelt Doktornő... Édesapán 10 éve parkinson kórban szenved. Jelenleg Razagilint és Madopart szed. A razagilinből reggel 1x a Madoparból 3x fél tablettát. A Madopa bevétele után szokatlan izomrángásai vannak.Nem tud fel állni és legalább három negyed óráig tart ez a furcsa rángás. Szeretném meg kérdezni, hogy sok a gyógyszer vagy kevés.Ha kihadja, nem tud menni. Mi a teendő.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pálvölgyi Rita válasza a Parkinson-kór témában

Tisztelt Kérdező, Az izomrángások a Madopar mellékhatásai lehetnek. A neurológus kezelőorvossal kéne megbeszélni a gyógyszer átállítását. Üdvözlettel: Dr. Pálvölgyi Rita

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. december 24., 20:39; Megválaszolva: 2015. december 25., 12:35
Kérdések és válaszok: Neurológiai betegségek
Bfs?
Kedves Doktor Ur! Kerdessel fordulnek On fele. 1 eve fennalo, testszerte fennalo izomrangasaim miatt irtam mar, es irnek ismet Onnek. Nyaron keszult eng/emg...
Szédülés MRI lelet
Kedves Doktor úr! 2 éve szédüléses panaszom.ami enyhe egyensúlyzavarral jár, imbolygó járással. Ebből 6 hónap tünetmentes voltam. Tavaly nyáron....
fejfájás
Jó Napot Kivánok dr nő azt szeretném kérdezni öntől 1 hete jártam neurologusnál gyakori fejfájás miadt , házi orvosom beutalt egy neurologiai...
fej felszínének fájdalma
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Hetek óta van a fejemen egy nyomásra érzékeny terület, jobb oldalon a fejtetőn, kissé hátrafelé,olyan 4-5 cm csíkban...
Aneurysma gyanú
Tisztelt Doktor Úr! MR angiográfia eredmény szerint a bal oldali cerebelli superioron 8 mm-es orsószerű kiszélesedés látható, ami aneurysma...