• Alacsony pulzus

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő! Édesanyám 52 éves.Évek óta szedi a Lokrent, tavaly óta pedig a Ramiprilt. Folyamatosan alacsony a pulzusszáma, 33-50-ig mérjük percenként.Valamikor már annyira rosszul érzi magát, hogy megrémül tőle. A Lokrenből néhány napja már csak fél tablettát szed napi egyszer, de így a vérnyomása emelkedettebb, 150/90 körül van, de a pulzusa ugyanolyan alacsony. A lábai is annyira fájnak, hogy van, amikor éjszaka aludni sem tud, elindulni is nagyon nehéz neki.Folyamatosan fájdalomcsillapítót szed, de nem sokat ér.Nem tudja meghatározni, hogy hol fáj, mindig azt mondja, az egész lába fáj, combtőből kiindulva. A kérdéseim ezek lennének: Lehetséges e, hogy összefüggés van a szívpanaszai és a láb fájdalma között? Mennyire veszélyes az ilyen alacsony pulzusszám? Válaszait előre is köszönöm! Tisztelettel: Nikoletta

        Dr. Veress Dóra válasza a vérnyomáscsökkentő témában

        Kedves Nikoletta! A Lokren okozhat ilyen alacsony pulzusszámot. Ha az alacsony pulzust rosszullét is kíséri, vérnyomásesés, szédülés, fáradtság, akkor mindenképp keressék fel a háziorvost és keressenek másik gyógyszert. A Ramipril okozhat izomgörcsöt, ez lehet magyarázat a lábfájdalomra, de ennek ellenére ki kellene vizsgáltatni az édesanyját, hogy nem-e valamilyen más betegség okozozza-e ezeket a panaszokat.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Kérdés: 2011. szeptember 21., 16:49; Megválaszolva: 2011. szeptember 22., 11:37

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő, Nagypapám (96 éves) és szüleim (61 éves nő és 60 éves férfi) számára a háziorvos ASA Protectet írt fel állandó (tartós) szedésre agyvérzés és szívinfarktus megelőzése céljával. Mindegyikük szed magas...
        Tisztelt Doktornő! Férjem 43 éves, 86 kg, 178 cm magas,naponta 30 percet fut, és magas vérnyomást diagnosztizáltak nála. Édesapjának 40 éves korában volt by-pass műtétje, és neki is magas volt a vérnyomása. Pulzusa is magas volt. Este 23...
        Üdvözlöm.Merre felé indulhatnék?Lehet belgyógyászati betegségem?Érdemes lenne kivizsgáltatnom magam?Fél éve kezdődött nálam hogy ébredés után hajnalba 3körül mindig minden nap magas a vérnyomásom( 140-170 között).Amikor magas a...
        Évtizedek óta fennálló magas vérnyomás miatt gyógyszert szedek, ami többnyire megoldotta a problémámat. Három hónapja a reggeli fejfájás és magas vérnyomás gyógyszer hatására sem változott, ezért több gyógyszert kaptam. Lehet-e ezeket...
        Tisztelt Doktornő! Két éven belül már a második alkalommal fordul elő, hogy vérnyomáscsökkentő gyógyszerek szedése mellett hirtelen megugrik a vérnyomásom. Tegnapi napon is enyhe szédülésre ébredtem, ami nem jellemző rám, ezért...
        Tisztelt Dr Nő Vérnyomásom 135/ 95 mérek belvárosban buszt vezetek. Alkalmasságin évente 150/100 ra emelkedik.Munka után du 140/95 mérek. Kipihent állapotba 2-3 szabadnap után 130/89 mérek. Most házi orvostól kaptam értágító gyógyszert...
        Üdvözlöm Doktornő! Már váltottunk néhány levelet, de most volna még Önhöz kérdésem. Ha valakinél BKH-t (bal kamrai hipertrófiát) állapítanak meg, az szedheti reggel a Portiron HCT 100/12,5mg, ill. este az Amlodipin 5mg gyógyszereket? Mert...
        Üdvözlöm Doktornő! Egyszer már írtam Önnek, de most egy másik probléma miatt kérném segítségét, mert tanácstalan vagyok. (A helyi kórházi szakrendelésen nem igazán segítőkészek az orvosok sajnos, hamar "kivágják" az embert, a...
        Üdvözlöm Doktornő! Szeretnék Öntől kérdezni, mert eléggé aggódom. Először is megemlítem, hogy szüleim szív-érrendszeri betegségben haltak meg. Anyám szívelégtelenségben, álmában 53 évesen, apám pedig vese eredetű keringés...
        Tisztelt Doktornő! Egy olyan problémám lenne, hogy Cardura és Tamloset gyógyszer szedése mellett is 150/60 és 140/50 a vérnyomásom átlagban. Két problémát fedeztünk még fel vele kapcsolatban, amik veszélyesnek mutatkoznak: -A szisztolés és...