Mit tegyek?

Tisztelt Dr.Nő/ Úr! Két éve szedem a vérnyomáscsökkentő gyógyszereket. A vérnyomásom mostanra beállt127/79 a pulzusom 52. Az elmúlt héten hányingerrel járó szédulésem volt.ami eddig még soha. a pulzosom leesett 46-ra, okozhatta-e a rosszullétet? Ha igen ön szerint a szivgyógyszert ne szedjem? Vagy mi okozhatta a rosszullétet?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza alacsony pulzus témában

Kedves Kérdező! Az elmúlt hetekben igen meleg volt, ilyenkor természetes módon is alacsonyabb a vérnyomás. Kifejezettebb lehet a vérnyomáscsökkentők hatása is, főként elégtelen folyadékbevitel esetén. Rossz közérzete állhatott összefüggésben az alacsony pulzussal, de néha maga a hányinger, hányás okozza az alacsony pulzust.

Mindenképpen konzultáljon a kezelőorvosával a gyógyszeradagolás módosításának lehetőségeiről, de az orvosságok szedésének hirtelen abbahagyása semmiképpen nem ajánlott.

Jobbulást kívánok! Tisztelettel: Dr. Molnár Dóra, kardiológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. augusztus 13., 16:11; Megválaszolva: 2012. augusztus 15., 19:17
Kérdések és válaszok: Magas vérnyomás (Hipertónia)
Magas vérnyomás
Tisztelt Doktornő! Magas vérnyomás miatt keresem meg Önt véleményét kérdezve. Az alábbiakban átküldöm a vérnyomásomat naplózó mérési...
Milyen oltást kaphatok?
Tisztelt Doktornő! Kérdésem, a meglévő betegségeim és szedett gyógyszereim alapján melyik COVID-19 elleni oltást kaphatom meg, kockázat...
Szivbetegség?
Tisztelt Doktornő! Pár hónappal ezelőttig alacsony vérnyomással éltem, átlagban 90/60,100/70 volt. Pulzusom 80-90 körül. Pár hónapja rosszul...
Alacsony Spo2 szint
Tisztelt Dr. Nő! 25 éves férfi vagyok! Kb 10 éve van magas vérnyomásom sajnos. (nem dohányzom nem vagyok túlsúlyos és kávét, alkoholt nem...
Pulmonális hypertonia
Tisztelt Doktornő! 25 éves vagyok! 175 cm és 82 kg a Bmi-m 26,78! Az elmúlt egy évben 17 kg-tól szabadultam meg! Rendszeresen mozgok (napi séta a...