Nem megfelelő fogamzásgátló?

2 hónapja voltam nőgyógyásznál, elvégzett minden vizsgálatot, minden rendben volt, ezért irattam fel vele fogamzásgátlót. Mistral nevezetű tablettát kaptam. Az első levél beszedése után nem tapasztaltam nagy változást, egy picit nőtt a mellem. Azonban a ciklusom végén pecsételő vérzés jelentkezett, egészen a következő menstruációmig. Beszedtem a második levelet, de itt mar nem volt pecsételő vérzes, egyszerűen mintha nem múlna el a mensim, 3 hete megvan... Előfordul 1-1nap "szünet", és a vérzés erőssége sem olyan nagy. Most kezdődik a 3.levél beszedése. Ezek az elhúzódó periódusok normálisnak számítanak, vagy mi más lenne a teendő ezek ellen?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Törő Bálint válasza a pecsételő vérzés témában

Tisztelt Kérdező! Feltétlenül keresse fel újból orvosát, mert ez az elhúzódó vérzés valamiféle rendellenességet jelez. Lehet, hogy Önnek nem megfelelő a gyógyszer, de az is lehet, hogy gyulladás okozza a bajt. Üdvözlettel: Dr. Törő

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. április 30., 09:37; Megválaszolva: 2014. május 01., 16:40
Kérdések és válaszok: Fogamzásgátlás
Fogamzásgátlás
Tisztelt Doktor Úr! Szakértő segítséget szeretnék kérni, több éve szedek Yadine tablettát. Kényelmi okokból szeretném a menstruációm kezdő...
Hüvelyi folyás
Üdvözlöm! 3 évig szedtem Symicia fogamzásgátlót aztán egy időre abba hagytam és most 2 hónapja újra kezdtem, mert lett egy kapcsolatom és...
Terhesség?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! Párom 18 éves, most kezdtük el nemi életünket közösen, jobban mondva ő most, nekem évekig volt párkapcsolatom, ahol...
Fogamzásgátló és vitaminok
Tisztelt Doktor Úr! Én Lyndinette fogamzásgátlót szedek és emellett szeretnék még D3+K2 , magnézium, B-komplex illetve cink és réz vitamint...
Tri regol
Jó napot Tri regolt szedek 2015februàr óta és azóta most az egyszer fordult elö, hogy az okkersàrga szinü tablettàt nem az elejétöl kezdtem el inni...