Szteroid, here zsugorodás

Tisztelt, Doktor úr/nő! A következő a problémám, két hónapja abba maradt szteroid kúrám során rosszul alkalmaztam és tudtomon kívül anabolikus helyett nagy tesztoszteron tartalmú szerhez jutottam! Mivel nem voltam tisztában hogy nagy tesztoszteron tartalmú szert használok ráadásul kevés edzéssel tettem mind ezt, így ez szerintem aromatizálódott ösztrogénné! Panaszaim:érzéketlen here és pénisz, here sorvadás, pénis zsugorodás, szörzet gyengülés, fizikai gyengülés, mellesedés, nőiesedés! Voltam urológusnál, here sorvadást állapított meg, nem volt naprakész ezzel kapcsolatban, mondta is nem ért az ilyen illegális szerekhez, vérképet csináltatott, de mire fogadni tud az mindig hetek kérdése! Kérdésem a következő:Javítható-e a problémám, ha igen hogyan, és mennyi idő alatt tud ez helyre állni? Fontos lenne hogy minél elöbb felvilágosító választ kapjak erről a dologról hogy tudjam mire számítsak, mert a kivizsgálások nagyon akadozva haladnak, ez a dolog pedig eléggé megkeseríti az életemet jelenleg! Előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Fáklya Mónika válasza a szteroid témában

Tisztelt kérdező! Egyelőre annyit tud tenni, hogy nem szed semmilyen hormontartalmú gyógyszert, és hagyja regenerálódni a szervezetét. Nem írta mennyi ideig szedte a szert. Ha a szedés nem okozott visszafordíthatatlan károsodást, van remény arra, hogy a kiürülés után magához térjen a nemi hormon termelése. (Ehhez a here hormontermelésének kell visszatérnie, amit most a kívülről bevitt hormonkészítménnyel elnyomott.)A nemi hormon termelés visszatérése várhatóan a nemi működéssel kapcsolatos panaszait meg fogja szüntetni, a mellmegnagyobbodás csökkenése a jelenlegi mérettől is függ. Az anabolikus készítménnyel sem járt volna jobban, ezek szedésekor is nagyon sok visszafordíthatatlan károsodás alakulhat ki. Kérem ha rendbe jön ne szedjen soha ilyen készítményeket! Endokrinológiai szakrendelést javaslok felkeresni, itt ugyanis nagyobb eséllyel fordulnak meg önhöz hasonló betegek.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Fáklya Mónika
Dr. Fáklya Mónika endokrinológus, gyermekgyógyász
Kérdés: 2010. augusztus 28., 07:42; Megválaszolva: 2010. augusztus 30., 22:55
Kérdések és válaszok: Endokrin betegségek
Pajzsmirigy probléma?
Tisztelt Doktor Úr/Nő! 3 éve szenvedek elalvási és átalvási zavaroktól ( szinte soha nem érzek álmosságot ). Másfél éve vannak extrasystolés...
Mellérzénység
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Kb másfél éve ovulacio után érzékenyebbek a melleim, az utóbbi fél évben ez az érzékenység sokkal erősebb lett...
Vér eredmény értékelése
Tisztelt Főorvos Úr/Asszony! 3 db, 0,6 miliméteres nagyságú pajzsmirigy göböm van, amiből 2-ről 2019. májusban izotóp vizsgálat alkalmával...
pajzsmirigy, thyroxine mellékhatás
Kedves doktornő/úr! Egy éve diagnosztizáltak pajzsmirigy alulműködéssel. Kb 4 hónap (jan-ápr) 25 ug L-thyroxine szedése után 8-ról 4-re csökkent...