Teherbe esés

Tisztelt Doktor Úr! Én egy 28 éves rendszeresen sportoló nő vagyok. Pár hónapja anabolikus szteroidot próbáltam ki a sportból kifolyólag, és mellette szedtem fogamzásgátló tablettát is, amelyet azóta abba hagytam. Jelenleg nem szedek semmit. Olyan kérdésem lenne, hogy normális e, hogy nincs menstuációm azóta (kb 5 hónapja)? Fogok e menstruálni bármilyen gyógyszer szedése nélkül? Valamint ha újra szednék szteroidot mellette teherbe lehet e esni? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Nikolett

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Tekse István válasza szteroid témában

Kedves Nikolett!

Valószínűleg endokrinológiai oka van az elmaradt menzesznek. Semmiképpen nem javaslom, hogy a folyamatos szteroid használat mellett essen teherbe. Endokrinológiai konzultációt javasolnék.

Üdvözlettel Dr. Tekse István

www.szulesz-nogyogyaszt.hu

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Tekse István
Dr. Tekse István Szülész-nőgyógyász
TervezettBaba szakértő
Kérdés: 2015. szeptember 25., 14:59; Megválaszolva: 2015. október 13., 17:15
Kérdések és válaszok: Egyéb
Alkohol + medrol: S...
Üdv. Az egyén 4 % alkohol tartalmu sört fogyaszt, 3-4 litert naponta, saját belátása szerint nem akar korházba menni [aránylag sok a műhiba arány a...
Segítség...
Tisztelt doktornő/úr! Számomra egy fontos kérdéssel fordulnék önökhöz tudom nem kötelesek rá válaszolni de én szeretném önöket kérni ennek...
Szteroidos ödéma
Tisztelt Dr. Úr! Medrolt és SzoluMedrolt szedtem közel két hónapon keresztül, illetve kaptam vénásan. Nagyon sok víz van nálam. Napi 2 szem Furon...
Éveken át tartó szteroid kezelés...
Hetek óta bíbelődök gyengeséggel, étvágytalanséggal, hányingerrel, esetenként hányással, hasmenéssel. Eleinte a szoptatás abbahagyása utáni...
Teljes vérkép
T. doktor nő/úr! Az lenne a kérdésem, hogy egyik barátom szteroidot használt 5 hétig 8 ampullát adott be magának. Egy hónap után elmennt...