szteroid elvonási ütem

Tisztelt Doktor Úr! A múlt héten erős fülzúgásos és mély hangokra kiható hallás csökkenés miatt nootropil-os szteroidos infúzió kúrát kellet kapnom. Már az első adag infúzió nagyfokú javulást hozott, és mára a hallásproblémám megszűnt. Először kórházban öt napon át 250, 125, 80, 40, mg.-os csökkentési ütemben, majd medrol 4mg.-os tablettában otthon egy napig 20, egy napig12, egy napig 4mg.-os csökkentési ütemben vonják el a szteroidot, természetesen kálium mellett. Kérdésem az, hogy ezt az elhagyási ütemet Ön is megfelelőnek tartja -e, és hogy a szteroid kezelés mellékhatása- e, vagy elvonási tünet az alkarjaimban érzett izomgyengeség. Válaszát előre is köszönöm.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Zaránd Rajmund válasza szteroid témában

Tisztelt Uram!

A leírt ütem az érvényes protokollnak megfelel. Véleményem szerint a kargyengeség nem ennek a következménye.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2016. május 15., 09:16; Megválaszolva: 2016. május 15., 14:09
Kérdések és válaszok: Fül-orr-gégészeti megbetegedések
Fülfájás__
Tisztelt Doktor Úr! Kb. 2 hete felsértettem a szájpadlásomat. A sérülés helyén két nap múlva fájdalmas hólyagok jelentek meg, és a fülem belül...
Gyomortükrözés utáni nyelési...
Kedves Doktor Úr! 4 nappal ezelőtt gyomortükrözésem volt altatásban. 2 órával a vizsgálat után már ettem és ittam minden gond nélkül....
Torok gyulladás és fülkürthurut
Jó napot! Azért írok, mert az orvosom elment szabadsára egy hétre, és nem tudom elérni. Augusztus 22 óta először torok gyulladásom volt, aztán...
Arcüreg cysta
Tisztelt Doktor Úr! 3-4 hete tartó fejfájással küszködöm, amihez szédülés és néha hányinger is társul. 1,5 éve volt MR vizsgálatok, korábban...
Limfómára utalnak a tüneteim?
Tisztelt Doktor Úr! 23 éves nő vagyok. Májusban Pfizer oltást kaptam és utána elkezdett zsibbadni a bal arc felem és nagyon fájni állandó...