Szteroidozás következményei

Tisztelt Doktor Nő! Férjem nevében szeretnék egy kérdést feltenni Önnek. Miszerint, nyár elején elkezdett egy szteroidkúrát amit egészen Novemberig hetente 3 x adatott be magának, majd utána egy hónapon keresztül fokozatosan csökkentette az adagot heti egyre és December közepén abba hagyta. Ajánlottak neki Női hormont, hogy visszaállítsa a tesztoszteron termelését, de Ő ezt mellőzte a mai napig. A kérdésem az lenne, hogy vissza áll e magától a tesztoszteron termelődés? Mert nem tapasztalunk egyenlőre potenciazavart. Már egy hónapja egyáltalán nem kapott szteroidot. Válaszát előre köszönöm. Laura

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Fáklya Mónika válasza a szteroid témában

Tisztelt kérdező! Ezt leginkább hormonszint méréssel lehet megállapítani. Remélhetőleg igen, visszaáll. De semmiképpen nem javaslom ezt a módszert, mivel nem csak a nemi hormonokat zavarja meg, de a májfunkciót is károsíthatja.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Fáklya Mónika
Dr. Fáklya Mónika endokrinológus, gyermekgyógyász
Kérdés: 2015. január 19., 07:43; Megválaszolva: 2015. január 29., 19:47
Kérdések és válaszok: Endokrin betegségek
pajzsmirigy, thyroxine mellékhatás
Kedves doktornő/úr! Egy éve diagnosztizáltak pajzsmirigy alulműködéssel. Kb 4 hónap (jan-ápr) 25 ug L-thyroxine szedése után 8-ról 4-re csökkent...
Pajzsmirigy
Tiszteletem! Segítséget szeretnék kérni pjzs.uh lelet értelmezésében. Pajzsmirigy jobb lebenye: 20x16x47 mm Bal lebeny: 14x12x42 mm Isthmus: 4 mm...
Tsh ingadozik
T. Doktornő! Évek óta 50 ug thyroxint szedek, s ezzel a tsh-m 2.5-5 között ingadozik évszaktól függően. Az alulműködés Hashimoto, az antiTpo mindig...
Inzulinrezisztencia
Üdvözlöm! Másfél éve amikor terhes voltam , csináltak nálam terheléses cukor vizsgálatot. Ott az első vérvétel értèke 5,7 lett majd a 120 perces...
Pajzsmirígy
Tisztelt Doktor Nő/Úr! Koleszterincsökkentés célból szertnék lecitint(szójaalapú) szedni,mivel gyógyszert nem szedek rá. Pajzsmirígy...