Magas TSH? Dr. Fáklya Mónika

Tisztelt Doktornő! 17 éves lányom epilepszia miatt rendszeresen gyógyszert szed (CONVULEX) , és évek óta problémája az alulmotiváltság, feledékenység, fáradékonyság, aluszékonyság. Iskolai eredményei is rosszak. Ezeket mind a kamaszkorra fogták, de nem hiszem, hogy minden kamasz ilyen lenne. Gyógyszer szedése mellett az epilepszia tünetmentes. A mostani vérvételnél, kértem, hogy a TSH-t is nézzék meg, ami 7, 55 lett. (T4 - 15.67, T3 - 5, 78) . Az a kérdésem, hogy ez az eltérés okozhat-e tüneteket, érdemes-e kivizsgálni, vagy ne foglalkozzak vele, mert többen is ezt tanácsolták. Segítségét előre is köszönöm. D. Ildikó

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Fáklya Mónika válasza TSH érték témában

Tisztelt kérdező!

A convulex szedése megemelheti a mért TSH értéket a nélkül, hogy ez betegséget jelentene. Érdemes megnézetni a pajzsmirigy ellenes antitesteket is, hogy van-e azokban esetleg eltérés, így azt javaslom, hogy egy vizsgálat erejéig keressen fel endokrinológus szakorvost.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Fáklya Mónika
Dr. Fáklya Mónika endokrinológus, gyermekgyógyász
Kérdés: 2012. szeptember 07., 14:54; Megválaszolva: 2012. szeptember 10., 19:35
Kérdések és válaszok: Endokrin betegségek
Normális vércukor mellett is lehet...
Üdv! Pár napja voltam cukorterhelésen , és azóta 1-2 óra elteltével étkezés után nagyon éhes leszek, illetve úgy érzem , ha nem eszek akkor...
Pajzsmirigy,nyirok csomók
Kedves Doktor Úr! Kicsi szorító érzést éreztem a nyakamban és az éreztem,hogy kicsit fájnak a nyák mirigyeim és a fül alatt. Voltam fül orr...
Szputnyik - Hashimoto
Tisztelt Doktornő! Hashimotóm van, Letroxot szedek (felet a 25 mg-ból) . Április 9-én Szputnyik oltást kaptam, a háziorvosom engedélyével. Kis lázam...
Inzulinrezisztencia? Esetleg...
Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr! 27 éves vagyok, 172 cm, 77 kg. Februárban voltam laboron, ahol picit magas: 6,2 volt az éhgyomri glukózom....