L-Thyroxin és Diprophos együttes szedése

Jó napot kívánok! Négy hónapja pajzsmirigy műtéten estem át, kivették mindkét pajzsmirigyemet és azóta L-Thyroxint (100 mg) kell szednem naponta. A minap gégészeti kivizsgáláson vettem részt (pár napja szédülési panaszaim jelentkeztek) a fülgyulladás kizárása miatt és a doktor úr a beleegyezésem nélkül Diprophos injekciót szúrt be, az injekció mivoltáról csak utólag szereztem tudomást a nővértől. Szeretnék érdeklődni, hogy a fent említett két gyógyszer együttes alkalmazása jelenthet-e bármilyen egészségügyi kockázatot vagy egyáltalán szedhető-e együtt? Egyszeri Diprophos injekcióról volt szó, nincs tervben hosszabb távú használata. Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Fáklya Mónika válasza gyógyszerek pajzsmirigyműtét után témában

Tisztelt kérdező!

Várhatóan nem lesz gond a két gyógyszer együttes alkalmazásától.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Fáklya Mónika
Dr. Fáklya Mónika endokrinológus, gyermekgyógyász
Kérdés: 2012. augusztus 13., 16:14; Megválaszolva: 2012. augusztus 19., 18:09
Kérdések és válaszok: Endokrin betegségek
Pajzsmirigy lelet
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! A mai napon voltam vérvételen, ahol az alábbi pajzsmirigy működésre vonatkozó leletet kaptam. PROTHROMBIN: ...
Inzulinrezisztens vagyok?
Kedves Doktornő! Múlt héten jártam terheléses inzulinrezisztencia vizsgálaton, és a következőek az eredményeim: Glükóz: 5,1 Glükóz 60...
Szputnyik v oltás
Kedves Doktornő/Dotor Úr! Göbösödés miatt a pajzsmirigyem bal lebenyének egy részét el kellett távolítani. Ennek következtében alulműködés...
Lehet inzulinrezisztancia?
Tisztelt Doktornő/ Doktor úr! 33 éves, 170 centi, 60 kilós nő vagyok, gyerekvállalás előtt. Még 2020 elején jártam 3 pontos terheléses...
Dr Fáklya Mónikához: Terhesen...
Tisztelt Dr Fáklya Doktornő! Diagnosztizált pajzsmirigy alul működésem és Hashimotóm van. Alulműködés gyulladt pajzsmirigy miatt.Több éve...