Étvágy csökkentő

Üdvözlöm! Kérdésem a következő lenne utóbbi időben nagyon sokat eszek ugy érzem kényszeresen eszek akkor is ha nem kívánom már nagyon meghíztam miután letettem a cigit azóta meg se állok 58ról már 79 kg vagyok sportolni kevéssbé tudok mert 2 helyen dolgozom és nappal iskolába járok. Rátaláltam egy étvágycsökkentőre a barátnőmnek bevált érdekelne orvosi véleménye hogy nem-e káros a szerveztre és hogy szakemberként mit gondol nem ettől várok csodát ha nem csak segítségül használnám a tabletta neve Regenon. Köszönöm

Dr. Árki Ildikó válasza fogyasztószer témában

Tisztelt Kérdező!

A legjobb fogyókúra a fegyelmezett étkezés, szénhidrátok csökkentése, sok, zöldség, gyümölcs fogyasztás, a nassolás mellőzése. Emellett a rendszeres testmozgást is meg kell oldani. A fogyókúrához a "kényszeres" evés esetén akár pszichológus segítségét is igénybe lehet venni. A nevezett készítmény hatóanyaga az amphepramon, egy centrálisan (az agyra) ható szer, amelynek ismeretesek mellékhatásai is. Sem a hazai sem az európai törzskönyvezett gyógyszerek között nem szerepel.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Árki Ildikó
Dr. Árki Ildikó Rovatvezető, WEBBeteg vezető orvos szakértő
Kérdés: 2013. március 25., 13:39 ;Megválaszolva: 2013. március 30., 23:12
Kérdések és válaszok: Elhízás
Tabletta
    Kedves Doktornő/úr! Vettem egy kúraszerüen alkalmazható készítményt az egyik por amit étkezés előtt vehetek be, hogy az...
Vérkép [LDH, GPT, GGT]
Szép napot! Az utóbbi két évben lassan 20 kilót fogytam, nem iszok alkoholt, gyógyszert sem szedek. Rekeszsérv műtét előtti vizsgálatkor jött ki...
Pajzsmirigy?
189 cm vagyok és 120kg. Nagyon elegem van abból, hogy nem tudok lefogyni. Naponta 2000kcal alatt van a bevitelem, (naplózom) 1,5 órát kardiózok heti 3...
Stroke után hízás
Üdvözlöm! Kb egy éve stroke-os lettem, fél évig kórházban voltam. Utána kb 4 hónap alatt 7 kg-ot híztam, melyet nem tudok menni. Tudok menni, napi...
"rossz íz" nem maradhat
Tisztelt Doktor úr! Igen kínos kérdéssel fordulok önhöz, amit a saját nőgyógyászomtól személyesen nem mertem megkérdezni. Körülbelül egy éve...