Deflazacort Bőrgyulladásra

Nem Magyarországon kaptam a kezelést, de egy tályogra deflazacorte tartalmú szteroidot kaptam amit 5 napig 2x 30 mg szedtem. Nagyon sok rosszat olvastam róla. Soha semmi bajom nem volt, egészséges vagyok, de a kérdésem az, hogy ez a szteroid ennyi idő alatt tud cukorbetegséget okozni? Nem volt a cukrommal soha semmi baj, remélem ez után sem lesz. Válaszokkal megtisztelnének. Köszönöm szépen.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Tänczer Tímea válasza szteroid kezelés témában

Kedves Kérdező!

Ha egyéb hajlama nem volt a cukorbetegségre, 5 napos szteroid kezelés nem jellemzően okoz tartós vércukor emelkedést, elhízást, diabéteszt.

Üdvözlettel:

Tänczer Tímea

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2020. október 30., 16:28; Megválaszolva: 2020. november 08., 20:47
Kérdések és válaszok: Cukorbetegség (diabétesz)
Cukorbetegség , IR
Üdvözlöm. A napokban voltam cukor valamint inzulin terhelésen, ennek az eredményét szeretném ha megnézném, leirná a véleményét, valamint hogy mit...
Xultophy hasznalata
13 hete hasznalom a xultophy pent és a mai napig rosszul vagyok tole. Hasi diszkomfort hanyinger étvágytalanság jellemzi a rosszul leteimet. A tapasztalata...
Vércukorszint
Tisztelt Doktornő, vércukorszintemmel kapcsolatban írok Önnek. Otthon mérve az alábbi adatokat kaptam: Éhgyomri: 6,3 30': 8,3 60': 8,1 120':...
HOMA vizsgálat kiértékelése
Tisztelt Doktornő! A 3 pontos vércukor és inzulin terheléses vizsgálat eredménykiértékelésben szeretnék tanácsot kérni Öntől, mivel a "beeső...
32.hetes kismama cukorterhelés
Üdvözlöm! 32.hetes kismama vagyok most voltam a második cukorterhelesen ahol 8.1 lett a cukrom. A 24 hetes cukor terhelesen pedig...