Mitől van kiütésem?

Kedves Doktor úr/nő! Körülbelül 3 héttel ezelőtt kaptam a fogamra dalacint amit kb hét hete abba is hagytam közben alakult ki de nem rögtön a bőrkiütésem. Azóta szedtem antihisztamint, egy hete már, de nem látok változást, sőt rosszabb lett. Vannak részek amik lehet hogy már gyógyulnak de nem tudom megítélni. Ezek a kiütések az egész testemen vannak mostmár, csalankiutesre hasonlítanak. Tegnap voltam orvosnál de ugyanúgy antihisztamint és calcimuscot írt fel semmi mást. Én kértem hogy utaljon be allergologiara vagy vmi de augusztusig nem tudok menni. Borzalmasan viszket és ég. Valóban gyógyszer allergia vagy valami más. Esetleg tudna javasolni valami megoldást?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Bodnár Edina válasza allergia témában

Inkább gócfertőzés okozza a csalánkiütést, valószínű, hogy az a foga, amire a gyógyszert szedte. Ki kell kezelni a gócot, és utána is csak hetekkel, hónapokkal fog megszűnni a csalánkiütés antihisztamin mellett is.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2018. július 10., 15:51; Megválaszolva: 2018. július 22., 15:22
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
allergiás kiütés
Tisztelt Doktornő. Új mosószer használata után a póló alatt, viszkető kiütések jelentkeztek. Elmentem háziorvoshoz aki allergia elleni gyógyszert...
Kiütés
Tisztelt Doktornő! Pár napja pici vízhólyag szerű kiütés jelent meg a csuklómon, nem ettem semmi új ételt, és új gyógyszert se kezdtem el...
Viszkető csalánkiütés
Kedves Doktor Nő/Úr! Augusztus óta erősen viszkető minden nap megjelenő csalánkiütéstől szenvedek. A testemen bárhol előjöhet, van amikor még...