Gyógyszer allergia

Tisztelt doktornő! Vashiány miatt felirták nekem a sorbifer durules tablettát. Egy tabletta beszedése után 1, 5 órával allergiás reakciók léptek fel nálam. Magas vérnyomás, pulzus, arczsibbadás. Sürgösen orvoshoz fordultam ezzel a problémával. Most a dalacin antibiotikumot kellene szednem. De megnéztem a két gyógyszer összetevőit és van amiben egyeznek. (Titán-dioxid, magnézium-sztearát) . Ön szerint ez okozhatott allergiát az első gyógyszernél? Még annyit olvastam, hogy a povidon K-25 nevű vivőanyag, ami a vaskészítmény alkotóeleme okozhat allergiát. Lehetséges, hogy ezzel volt problémám? Egyébként a dalacin nevű készítményt vénásan kaptam egy hétig és nem volt nagyobb panaszom. Akkor szedhetem tablettában is? Köszönöm válaszát!

Dr. Bodnár Edina válasza allergia témában

Amiket leírt nem tipikus allergiás tünetek. Azt javaslom, hogy Bőrklinikán allergológiai szakrendelésen vizsgáltassa ki magát.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2018. augusztus 11., 22:18; Megválaszolva: 2018. augusztus 25., 22:35
Kérdések és válaszok: Allergia
Allergiás tünetek
Tisztelt Doktornő! Tavaly májusban jelentkeztek először a tüneteim: folyamatos orrdugulás, tüsszentések, ritkán szemviszketés. A tünetek nagyon...
Kérdések vegyszerekre, illatanyagokra...
Tisztelt Doktornő! Rengeteg élelmiszerre, vegyszerre, pollenre allergiás vagyok. Az utóbbi hónapokban egyértelműen beazonosítottuk, hogy szervezetem...
Nehézlégzés allergiától
Tisztelt Doktor Nő! Érdeklődni szeretnék, hogy mitől lehet az, hogy allergiás vagyok szinte mindenre (poratka, parlagfű, növényfélék kivéve...
Mikor kezdhetek másik allergia...
Tisztelt Doktor úr/nő! Eddig Loratadin hexalt szedtem, de nem hat, ezért szeretném kipróbálni a Revicet akut-ot. Ma reggel 6-kor vettem be egy...
Mitől lehet ez? Allergia?
Kedves Webbeteg! Az érdekelne engem, hogy miért van az, hogyha lefekszem az ágyba (legyen ez kollégiumban vagy bárhol) , eldugul az orrom akárhogy...