• Mellékhatás - Sertralin Zentiva 50 mg

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktornő! Ez év júliusában elvesztettem édesapámat (53 életévében volt), a kezeim között vesztette életét, már nem tudtam sem én, sem a kiérkező mentők megmenteni. A tragédia után nagy fordulatot vett az életem, megnőtt rajtam a teher a munka mellett állandó adminisztrációk - a temetés, az anyagi helyzetem miatt másodállást is vállaltam. Közel 2 hónap elteltével (augusztus végén) a munkahelyen kezdtem szorongásos tüneteket produkálni, nem tudtam egy helyben megülni, hevesebb szívverést éreztem, nehezebb levegővételek, izzadást, belső remegést és a buszon is mindig attól rettegtem, hogy "úristen most leszek rosszul és végem van"... Ez egy héten 3 * fordult velem elő, különböző napokon aztán sürűsödött az alvászavar is.Egy ideig a Neverpflege tablettát szedtem, de egy idő után az sem hatott. Az egyik alkalommal a szédülés, szívverés, halálfélelem érzés felerősödött bennem a munkahelyen... azonban otthon általában csak alvászavar jelentkezett. A háziorvosomhoz mentem, hogy kizárjuk a szervi bajokat. A légzés és szívhangom meghallgatása után megállapította, hogy ez biztosan pánikbetegség, mint a tankönyvekben. A tanácsára felkerestem az ideg gondozót, mert ott majd beállítanak nekem gyógyszert, mindemellett felírt azért Xanaxot. Az ideg gondozóban a specialistának is elmondtam a már leírtakat és felírta a tárgyban említett Sertralin nevezetű tablettát, melyből 1-et kell bevennem reggel. Elmondta, hogy lehetnek mellékhatásai, de akkor nyugodtam vegyem csak be a Xanaxot. A mellékhatások általában 1 hét után múlnak. Na most a problémám a következő. Előző hét kedden kezdtem el szedni a Sertralint, aznap este szó szerint olyan hőhullámok mentek át rajtam, heves szívdobogással, figyelemzavar érzéssel, szédüléssel (amik egyébként mellékhatások), mely intenzíyvebb érzés volt mint a gyógyszer szedése előtt tapasztaltak. Persze a Xanax segített, de akkor is nagyon ilyesztő volt ez az érzés. Aztán két napig nem jelentkezett semmilyen tünet, majd csütörtökön ismét felerősödött egy ilyen intenzívebb roham, ha lehet így mondani. A hétvégén nem jelentkezett intenzív rosszul lét, általában éjszaka kis izzadás és remegés formájában, de volt amikor Xanaxot sem vettem be és elmúlt. A tegnap éjjel viszont (tehát a 7. nap után) ismét hevesebb zavart érzés gyötört egész éjjel ami kiegészül gyomorégés érezéssel, belső melegséggel. Tény, hogy napközben jól éreztem magam tegnap, de éjjel már leírtam, hogy mi történt. Éjjel 1*0,5mg +1*25mg Xanaxal tudtam csak elmulasztani. Néha a szívem is szurkál, bár lehet, hogy ez csak fronthatás és mondjuk annak következtében is előfordulhat, hogy a szívemet intenzívebb hatások érték a gyógyszer mellékhatása által. A kérdésem, hogy mindez normális? A gyomorégés érzés is normális, elmúlik, azt tudom, hogy a gyógyszer 2 hét múlva fejtheti ki hatását. Előre is köszönöm!

        Dr. Veress Dóra válasza a pánikbetegség, hangulatjavító témában

        Kedves Kérdező! A hangulatjavító a szerotonin háztartás befolyásolása révén fejti ki hatását. Ilyen ingerületátvivő anyagot tartalmaznak az agyban található idegsejtek, de a bélrendszerben is vannak hasonlók és még sok más helyen a szervezetben. A gyógyszer mindegyik csoportra hatással van, ennek tudhatóak be az Ön által tapasztalt tünetek. A szervezete hamarosan hozzá fog szokni a gyógyszer molekuláihoz, beáll egy új egyensúly és elmúlnak a kellemetlen mellékhatások. Az idegrendszeri hatás kicsit később jelentkezik (2-4 hét). Felmerül a lehetősége annak is, hogy amit érez, az nem mellékhatás, hanem még az alapbetegség tünete. Ez akkor is lehetséges, ha eddig nem ezeket a tüneteket tapasztalta, mivel a pánikbetegség váltogatja a formáját, gyakran eltérő tünetek formájában jelenik meg.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2011. szeptember 20., 18:01; Megválaszolva: 2011. szeptember 21., 22:03

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot kívánok egy 24 éves lány vagyok több problémám is volt az életem során kevéssel diagnosztizáltak mert nem kerültem orvoshoz De voltam anorexiás bulimiás több öngyilkossági kísérlet m is volt sokszor Bántottak fizikailag és...
        Rólam annyit kell tudni, hogy görnyedt tartású vagyok, halk hangú, sovány, szemem alatt lilás beeséssel. Eszem, úgy érzem, sok mindenhez meg lenne, de a lehetőségeket nagyon ki kell számolnom, hogy egymáshoz illeszkedjenek. Gyakran vagyok úgy,...
        Jó estét.. Minden nap rosszul vagyok. Félek hogy rám ez az érzés . Úgy érzem nem kapok levegőt ettől meg ijedek És elkezd gyorsan verni a szivem. A bal felemet gyengének érzem ilyenkor ki száradok nagyon volt hogy mentő vitt el mert azt hittem...
        Kedves Doktornő! Nem a saját betegségemről szeretnék kérdezni, hanem a 28 éves fiamról, aki velünk él /Négyen vagyunk egy család két felnőtt fiú és a szülők/ A kérdés: a 28 éves fiam kisiskolás korától nagyon szorongós volt,...
        Tisztelt Doktornő/ doktor úr! Kb. 1 hónapja hasi panaszokkal és hangulat ingadozással fordultam orvoshoz, aki elküldött laborvizsgálatra. Vérkép jó, széklet negatív, viszont talátak + feherjét a vizeletemben ami elvileg a magas vérnyomás...
        Üdvözlöm! Nem tudom mi lehet a bajom egyre több minden szerintem. sokáig kezeltek skizofréniával, aztán szóban áttértek a depresszió lehetőségre is, viszont közbe gyógyszereket kaptam ami után vért vettek, egyre rosszabb volt a vérképem,...
        Kedves Doktornő! Azzal a problémával fordulok Önhoz,hogy párommal kisbabát szeretnénk meg talán ebben az évben. Viszont én már 4 éve Frontint szedek,0,5mg 2-3x egy nap szorongásom miatt. Nagyon félek beteg lenne a baba a gyógyszerek miatt de...
        Tisztelt Doktor ur/Doktorno! A kovetkezo dolgoban szeretnek segitseget kerni.Egy 57 eves noi ismerosomnek szeretnek segiteni akinek napi szinten fajdalmai vannak a tarkojaban hatul erez fajdalmat a labai nagyon gyengek es folyamatosan zug a fule es...
        Kedves Doktornő! Tialera nevű gyógyszert szedek egy hónapja pánikbetegségre Elején frontint is szedtem 0,25mg, de azt már elhagytam, 1-2 hete teljesen jól voltam Most a napokban viszont a megőrüléstől rettegek egész nap, nagyon rossz ez az...
        Üdvözletem! Pánikbetegként 10 mg-s Cipralexet szedek napi 2x1-t. Azt szeretném megkérdezni, hogy a Bioxan nevű táplálékkiegészítőt és a Cipralexet alkalmazhatom-e egyszerre? Üdvözlettel Zoltán!