Alacsony pulzus este

Tisztelt Doktor Nő / Doktor Úr! 6 évvel ezelőtt diagnosztizáltak nálam magas vérnyomás betegséget, már az elejétől kezdve Valsartan-t szedek rá. Tavaly szeptemberben folyamatos szédülés tört rám, kéz és mellkas fájdalom kíséretében, sürgősségi osztályon sem az EKG-n, sem a röntgenen kóros eltérést nem láttak. Háziorvosom ekkor beutalt kardiológiára, reumatológiára és neurológiára. Neurológiai eredményeim teljesen negatív eredményt mutattak, kardiológián ugyan nem találtak kóros eltérest, de tovább küldtek szív CT-re, ahol nagyon enyhe fokú koszorúér meszesedést találtak. Reumatológián kiegyenesedett nyaki lordosyst állapítottak meg, a szédülést és a végtagi, mellkasi fájdalmat ezek miatt tapasztalhatom. Ülő munkát végzek és elhízott vagyok, de 3-4 hete bevezettem heti 3-5 alkalom 30-40 perces mozgást, valamint próbálok helyesen étkezni, 6 kg minuszt tudtam eddig elérni. Szintén tavaly szeptembertől kaptam kiegészítésnek Bisoprolol 5mg tablettát, amit először felezve, majd egészben kezdtem el szedni orvosi rendelvényre. Januárban ismét voltam kardiológián, terheléses EKG-n semmi eltérés nem látható. Kb. egy hónapja ismét előjött a szédülésem, illetve alkar és csukló fájdalmam a bal oldalon, illetve a lábfejemben szoktam fájdalmat érezni, szintén bal oldalon. Júniusban tapasztaltam először, hogy este, nyugalomban 60 alá is esik a pulzusom. A kánikula beközeledtével a vérnyomásom is becsúszott 110/60 alá, azóta a Valsartan felezve (80 mg) , a Bisoprololt negyedelve (1.25 mg) szedem. Augusztusban ismét voltam kardiológián, érdekes módon a pulzusom 90 felett volt (EKG megint ok) , holott munkában és otthon nyugalmi helyzetben 60-70 között mozog, 80 fölé csak mozgásra megy. Este viszont továbbra is alacsony, tegnap este 7 órakor 51-et mértem, jelenleg fél Bisoprolol és fél Valsartan mellett. Okozhat bármi problémát ez a pulzus leesés? Lehet ez valamilyen mellékhatása a Bisoprolol tablettának? Válaszát előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza pulzus témában

Kedves Kérdező!

Gratulálok az elért eredményhez, folytassa mindenképpen az elkezdett testsúlycsökkentő- és mozgásprogramot!

Az egészségesebb életmód és a csökkenő testsúly következtében csökkenhet a gyógyszer szükséglet, orvossal megbeszélve csökkenteni kell az adagot, sőt gyógyszer elhagyásra is sor kerülhet ideális (sajnos ritka) esetben. Most, a hűvösebb idő beálltával is változhat a vérnyomás, tehát gyógyszerbeállításnál ezt is figyelembe kell venni. Az adag pontos beállításához javasolt Holter (24 órás EKG-monitorozás) és ABPM (24 órás vérnyomás monitorozás) vizsgálat (esetleg az EKG-t és vérnyomást egyszerre monitorozó Cardiotens vizsgálat) .

Lelet birtokában lehet pontosabb véleményt mondani. (Az orvosnál mért magasabb pulzus egy kis izgulás következménye is lehetett.)

Tisztelettel: Dr. Molnár Dóra

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2018. augusztus 31., 08:37; Megválaszolva: 2018. szeptember 03., 13:53
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Lisonorm 20/5mg
Tisztelt Doktor úr/nő Következő a problémám. Mikor mérem a vérnyomásom a pulzusom össze vissza ver. Mikor szívveréssre pityog a mérő állandóan...
Alacsony pulzus
Üdvözlöm! A pulzusom egyre gyakrabban leesik 60 alá. Szív ultrahangon nem találtak eltérést. Szédülök, fehér foltok jelennek meg, gyengeség....
Alacsony vérnyomás, magas pulzus...
"Tisztelt Doktornő, Doktor Úr! 26 éves, 158 cm magas, 45 kg-s nő vagyok. Állandóan alacsony volt a vérnyomásom (Átlagosan 100/70/60, 90/60/60) 3...
Pulzus
Tisztelt Doktornő! 31 éves, két kisgyermekes anyuka vagyok! Korábban két alkalommal olyan rosszullét jelentkezett nálam, hogy a pulzusom 230 volt....
Nyaki surranás érzése
Valamikor ha megtapintom a pulzusomat a nyakamon akkor nem lüktetve ver hanem surlódik vagy mintha hörögne ilyenkor ez az érzés van a szívemnél is csak...