gyógyszer mellékhatás

Tisztelt Doktornő! A segítségét szeretném kérni abban, hogy voltam cardio ct vizsgálaton ott kaptam 20 mg metoprololt és 95 ml Omnipaque 350 kontrasztanyagot és azóta zsíbbadó és feszülő érzés van a lábamban hosszab gyaloglás után, és fény iránti túlérzékenység, nagyon rossz érzés mert csak napszemüvegben tudok kimenni az utcára, és a szobát is be kell sőtétítenem, ha erősebb fénybe nézek utána villodzik a szemem, nagyon megkeseríti az életem azt hittem el fog mulni de a vizsgálat már több hónapja volt.Ugy olvastam hogy az Omnipaque kontrasztanyag mellékhatásainál fel van tüntetve a fény íránti túlérzékenység. Azt szeretném kérdézni hogy még a szervezetemben maradt a kontrasztanyag? És milyen orvoshoz kell hogy forduljak ezzel kapcsolatban, és milyen gyógyszerrel lehetne megszüntetni? Nagyon köszönöm válaszát! Tisztelettel: Zsolt

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza fény kerülése témában

Kedves Kérdező! A kontrasztanyag már kiürült a szervezetéből, nem valószínű, hogy ez okozza az elhúzódó panaszt. Mivel a szemészeti tünet a fő probléma, ezért keresse fel a területileg illetékes szemészeti szakrendelést, beutaló nem szükséges. Egy általános vizsgálat is javasolt az egyéb tünetekre tekintettel, ezért a háziorvost is keresse fel, aki dönt a további teendőkről. Jobbulást kívánok! Tisztelettel: Dr. Molnár Dóra, kardiológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. június 13., 14:07; Megválaszolva: 2015. június 14., 23:46
Kérdések és válaszok: A szem betegségei
Dioptria kérdés
Tisztelt Doktorúr! A kérdésem ugyan nem szemészeti problémából eredő, de mégis nagy segítség lenne a szakmai válasza. Egy szerep...
Látásromlás oka így tisztázható?
Tisztelt Doktorúr! 22 éves fiú vagyok, és elég hirtelen kialakuló látásromlás miatt megyek a szemészetre. Ott végeznek elvileg egy "szemnyomás"...
Áttetsző dudor a szemfehérjén
Tisztelt Doktor Úr! Néhány napja reggel lettem figyelmes a jobb szememen megjelent áttetsző dudorokra. Napközben “bejáratódott” elmúlt a...
Látási problémák
Kedves Doktor Úr! Pár hete furcsán látok, olyan a látásom, mint aki egy kicsit részeg, nehéz a fókuszálás, nagyon fárad a szemem. Száraz is...
Glaukóma és más gyógyszerek
Édesanyám glaukómás, én 53 éves nő vagyok. A múlt héten én is elmentem szemnyomást méretni, az eredmény 19 és 23. Egy hónap múlva visszarendelt...