Mellméret csökkenése, fogyás

Tisztelt Doktor Úr! A következő problémával fordulok Önhöz. Megközelítőleg 9 éven keresztül Regulon fogamzásgátló tablettát szedtem, előtte Trinordiol tablettát (amit nem bírtam) kb. 1-2 évig. Most áttértem 2 hónapja a Lyndynette tablettára. A kérdésem az, hogy a fogamzásgátló tabletta okozhat-e testsúly csökkenést, illetve mellméret csökkenést. Az elmúlt 3 évem elég zaklatott volt, családi és munkahelyi problémáim voltak, amelyek nagyon megviseltek, sokat idegeskedtem, és több kilót fogytam, csökkent a mellméretem, illetve azóta is egy mérettel kisebb ruhákat hordok.Egy ideig a fent említett okokra vezettem vissza a változásokat, de egy jó ideje a válságból már kilábaltam és visszahíztam pár kilót is, de sajnos nem eleget. Hiába eszem rendszeresen, odafigyelek az étkezésemre, valahogy nem hízok, és ami még jobban zavar, hogy a mellméretem egy melltartóméretet csökkent, és olyan, mintha folyamatosan elfogyna, változna az összetétele is. A Regulon tablettáról azért váltottam a Lindynettre, mert azt hallottam, hogy abban kevesebb hormon van, és abban reménykedtem, hogy visszajön picit a mellem mérete, de úgy látom, hogy most még mintha kisebb lenne. Ami pozitívumot tapasztaltam a Lindynettel kapcsolatban az az, hogy a bőröm szebb lett, kevesebb pattanás van az arcomon, merthogy az utóbbi időben ilyet is tapasztaltam, és ezért is akartam gyengébb fogamzásgátlóra váltani, hátha attól elmúlik. A Regulon és a Lindynette tabletta szedése között nem tartottam szünetet az orvos utasítása szerint, az utolsó csomag Regulon után, a 8 napos szedési szünet után elkezdtem szedni a Lindynettet, nem tudom ez befolyásol-e bármit is. Nagyon szeretném, ha a régi melltartóim és ruháim jók lennének rám. Nem tudom egyáltalán van-e összefüggés a fogamzásgátló tabletta és a fogyás között. Komplex nőgyógyászati szűrésen is voltam -rákszűrés, hüvelyi ultrahang, sőt urológiai vizsgálaton is voltam, allergológusnál, bőrgyógyásznál is, minden leletem negatív lett szerencsére. Bőrgyógyásznál és allergológusnál a az időnként jelentkező és nagyon nehezen megszűnő, homlokon kijövő csalánkiütésszerű képződmények miatt voltam, nőgyógyászaton és urológián amiatt, mert vért találtak a vizeletmintámban. Várom megtisztelő válaszát! Nagyon köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szalóczy Péter válasza tabletta és emlő témában

Kedves Kérdező! A mellméretnek nincs köze a tablettákhoz, legfeljebb kezdeten minimális teltséget, feszülésérzetet okozhatnak, mint sokaknak a vérzés előtti napokban. Bízza melle méretét a genetikára, de jövő évtől ne feledkezzen meg az évi mammográfiai mellszűrésről. Jelszó: nem a mell teszi a jó nőt!

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. december 14., 23:38; Megválaszolva: 2015. december 17., 12:11
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Érdekes lelet
Üdvözlöm! Rákszűrésen hpv tesztet és cintec pluszt is kértem, mivel azt hallottam, 2-3 évente nem árt, kolposzkópian nem volt eváltozás. Az...
HPV pozitivitás
Tisztelt Doktúr úr! 45 éves vagyok nőgyógyászati vizsgálaton citológiai vizsgálatot végeztek nálam. HPV pozitiv lett. Nőgyógyászti vizsgálat...
Barna folyás rákszűrés idején
Kedves Doktor Úr! Bakteriális vaginózis gyanú és szürkés folyás, hüvelyi égető érzés miatt múlt hét csütörtökön voltam teljes STD...
HPV - rákszűrés
Kedves Doktor Úr! 1 hónappal ezelőtt 1 év kihagyás után újra együtt voltam az exemmel, aki csak utána árulta el, hogy tavasszal védekezés...
Mikor marad el a menstruációm?
Tisztelt Doktornő! 2 évvel ezelőtt a menstruációm megváltozott, rövidült a ciklusom, bővebb, elhúzódóbbá vált. Majd a múlt évben már csak 2...