Betegség ha tünetmentes az elváltozás?

Egy hónapja vettem észre kb., hogy a nemi szervemen belül kitüremkedések vannak. Olyan mintha csomók lennének mindenhol, de nemcsak belül, hanem kívül is megtalálhatóak. Van amelyik apró, de elég nagyok is vannak. Nem viszket, ég vagy okoz bármilyen panaszt csak egyszerűen nem volt ott eddig. A nőgyógyász szerint lehet mellékhatása egy gyulladáscsökkentő hüvelykúpnak, de mint utólag eszembe jutott már a gyógyszer használata előtt is volt egy és azóta csak még több lett. Várandós vagyok és a terhesgondozás alatti vizsgálat közben gondolom csak feltűnt az orvosnak mivel elég nagyok, de nem mondott semmit. Ez nemi betegség? Mégis mit kezdjek vele? Hatással lehet a babámra?

† Dr. Szalóczy Péter válasza tapintható csomó témában

Kedves Kérdező! A leírt képletek többmindnfélék lehetnek, de egyértelműen ártatlan, jóindulatú képletek. Csodálom, hogy az ezeket látott nőgyógyász miért nem értdklődött jobban a jelenség iránt, hiszen ezek nem mindennapos képletek. Terhessen ne foglalkozzon gyógyszerelésükkel, ráér tisztázni a tennivalót szülés után. Ha a nőgyógyász legközelebb sem mutat érdeklődést a jelenség iránt, érdmes lenne a külsőket bőrgyógyásznak megmutatni. Biztosan nem gyógyszerhatás és nem árt a babának.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. október 31., 00:20; Megválaszolva: 2012. november 02., 13:01
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Mennyi esélyem van?
Tisztelt Doktor Úr! Áprilisban pozitív lett a rákszűrésem: ASCUS -atypusos sejtek, nem neoplasztikus elváltozások, metaplasia. HPV minden...
Betadine hasmenéy
Jó napot! A kérdésem az lenne,hogy este felhelyeztem egy betadine kúpot,reggel óta hasmenésem van. Lehet e köze hozzá illetve napi szinten szedek 50mg...
1 szemmel több fogamzásgátló...
Tisztelt Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy a héten csütörtökön azaz 07.28.-án reggel bevettem a tablettát a szokott időben de...
Fájdalmas Tampon
Tisztelt Doktornő! Az lenne a problémám ,hogy pár hónapja kellemetlen fájdalmas a Tampon hordássa. 44 éves vagyok és mondhatni 20 éve használom,nem...
Deflagyn mellékhatás
Tisztelt Doktir Úr/Nő Pár éve tartó hasi panaszokkal jelenleg is vizsgálatokra várok. Erős hasfájás,állandó hasfeszülés és puffadás illetve...