Rosszullét magas vérnyomás során

Tisztelt Doktor nő/úr! Aggódom édesanyám (58 éves) miatt, aki Tritace vérnyomáscsökkentőt szed és az utóbbi időben egyre sűrűbben elég rosszul van. Több alkalommal előfordult nap közbeni vérnyomása: 155/45 95. Ilyenkor alig van ereje és nagyon rosszul érzi magát. Mitől lehet ez? Lehet hogy csökkenteni kellene a vérnyomáscsökkentő adagját? A háziorvos szerint ez nem nagy gond. Válaszát előre is köszönöm.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza magas vérnyomás témában

Kedves Kérdező! A rosszullétet a mért paraméterek egyértelműen nem magyarázzák, részletesebb kivizsgálás javasolt kardiológiai szakrendelésen. Jobbulást kívánok! Tisztelettel: Dr. Molnár Dóra, kardiológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. szeptember 12., 14:16; Megválaszolva: 2012. szeptember 13., 19:50
Kérdések és válaszok: Magas vérnyomás (Hipertónia)
Magasvérnyomás EKG lelet
Tisztelt Doktornő. Azt tudni kell rólam, hogy bármikor orvoshoz kell mennem, a frász kerülget, nem tehetek róla. Felmegy a vérnyomásom, pulzusom, és...
Magas vérnyomás
Tisztelt Doktornő! Magas vérnyomás miatt keresem meg Önt véleményét kérdezve. Az alábbiakban átküldöm a vérnyomásomat naplózó mérési...
Milyen oltást kaphatok?
Tisztelt Doktornő! Kérdésem, a meglévő betegségeim és szedett gyógyszereim alapján melyik COVID-19 elleni oltást kaphatom meg, kockázat...
Szivbetegség?
Tisztelt Doktornő! Pár hónappal ezelőttig alacsony vérnyomással éltem, átlagban 90/60,100/70 volt. Pulzusom 80-90 körül. Pár hónapja rosszul...
Alacsony Spo2 szint
Tisztelt Dr. Nő! 25 éves férfi vagyok! Kb 10 éve van magas vérnyomásom sajnos. (nem dohányzom nem vagyok túlsúlyos és kávét, alkoholt nem...