Fekete lepedék a nyelven-antibioktikumtól?

Kedves Doktor Úr! Felsőlégúti fertőzés miatt 5+7 napig antibiotikumot szedtem (sajnos az első gyógyszertől nem javultam kellően, így szükség volt egy második antibiotikumra is) . A gyógyszer szedését 2 napja hagytam abba, voltam a háziorvosnál kontrollon, minden rendben talált.Probiotikumot végig szedtem (tanácsára még egy hétig folytatom) , szerencsére székletemmel, gyomrommal szintén nincsen panasz. 4 napja (tehát még az antibiotikum szedése alatt) a nyelven közepén egy sötétbarna/fekete "csík" jött létre, mely kissé égő/viszkető érzést is nyújt naponta többször. Háziorvosom szerint, az antibiotikumtól létrejött gomba, mellyel nem lehet mit tenni, pár hét alatt elmúlik. Ez a gomba valóban ennyire ártalmatlan? Nem okozhat ismét valamilyen fertőzést/gyulladást a torkoban, garatban? Nem lehet valamivel ecsetelni, öblögetni? Van étel, melyet kerülni kell vagy érdemes ilyenkor fogyasztani? Azonkívül, hogy esztétikailag sem épp, ahogy leírtam kissé aggódom, hogy garatgyulladásom után ilyen gomba fertőzésem is van. Köszönöm válaszát, Kellemes Ünnepeket kívánok!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Zaránd Rajmund válasza antibiotikum szedés témában

Tisztelt Hölgyem!

Saját praxisomban a leírásának megfelelő tünettel ugyan még nem találkoztam, de a háziorvosnak igaza lehet, az antibiotikumszedés a normál szájflórát megváltoztatja (a probiotikum a vastagbélben lakó baktériumokat segíti) , így megtelepedhet az elszarusodó laphám fölső (már nem élő) rétegén gomba. A szájüregben kevés invazív gombás fertőzést ismerünk, a gyakoribb soor-ok is gyönge immunrendszer mellett jönnek csak létre. Úgyhogy ne aggódjék, spontán el fog múlni, ellenkező esetben keressen föl fül-orr-gégészeti szakrendelést!

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. december 19., 00:50; Megválaszolva: 2015. december 19., 15:21
Kérdések és válaszok: Fül-orr-gégészeti megbetegedések
Torok/szájpadlás furcsaságok
Tisztelt Doktor Úr! Érdeklődni szeretnék, hogy minden rendben van-e velem? Egyre gyakrabban előfordul, hogy ha valami fűszereset/sósat (pl. chips)...
Gégénél furcsa érzés
Tisztelt Doktor Úr! Körülbelül két hete a gégém tájékán furcsa érzést észlelek, jellemzően ülő helyzetben. Nehéz leírni, a böfögéshez...
Fájhat annyira a fül hogy az arc...
Visszatérő hallójárat gyulladáom van 1 éve. Ez alkalommal olyan erősen fájt, hogy a flektor sem hatott, nem tudtam eldönteni hogy mi fáj mert a fél...
Teljesen bedugult orr, duzzadt...
Tisztelt Doktor Úr! A panaszom az, hogy 5 napja náthás vagyok. Első két napban semmi orr probléma nem volt, csak erős torokfájás, nagyon váladékos...
Visszatérő mandulagyulladás
Tisztelt Doktor Úr! A segítséget szeretném kérni. Az ősz beköszöntével 3 hetente visszatérő mandulagyulladással küszködöm. Melyek döntő...