Bordaközi igeggyulladás?

Tisztelt Doktornő! Panaszom kb. 4 hete kezdődött, a jobb mellem alatti bordámban éreztem fájdalmat ami köhögésre, tüsszentésre mély légvételkor fokozódik és kisugárzik a hátamba, illetve lefekvéskor mozgáskor is fáj. Mivel rendszeresen sportolok gondoltam meghúztam, egy hét után fordultam a háziorvoshoz, mellkasröntgen készült (negatív lett) analgesi forte-t írt fel, egy hét után visszamentem mert nem volt javulás injekciókat kaptam (solu-medol, lidocain, b12 a bordák közé kétnaponta, milgamma, contramal farba naponta 5 napig) Tüneteim javultak, de nem szűntek meg, most flektor potr és midetont szedek. A háziorvosom bordaközi ideggyulladásra gondol, pénteken kell visszamennem, ha nem múlik el a fájdalom más injekciót fog adni.Kérdésem az lenne, hogy panaszaim alapján valóban bordaközi idegfájdalomról lehet e szó, mi a véleménye a kapott gyógyszerekről, meddig húzódhat el ez a betegség, van e olyan diagnosztikai eljárás amivel kimutatható ez a betegség.Sajnos néhány napja már aludni sem tudok, okozhatnak ilyet a kapott gyógyszerek, vagy egyszerűen csak túlaggódom magam és ezért nem jön álom a szememre.Válaszát előre is megköszönve, Tisztelettel: Szné

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Szappanos Zsuzsanna válasza borda sérülés témában

Tisztelt Kérdező!

A leírt panasz valóban egy kisebb zúzódás lehetett, melyet észrevétlenül szerzett

sportolás közben.Úgy írja, a bordája fájt. Lehet egy elmozdulás nélküli bordarepedés a háttérben, melyet a röntgenorvos nem vett észre.Egy biztos, hogy a leírt panasz nem jellemző bordaközi ideggyulladásra. Nem olyan régen pont én írtam egy részletes cikket a webbeteg oldalon az említett betegségről, ezt ajánlom figyelmébe, olvassa el.Fogalmam nincs, hogy hová és milyen diagnózis alapján kapott ilyen erős injekciókat, de ezeket én szükségtelennek, sőt, károsnak tartom.Néhány nap lazítás, és a Flector por szedése is megoldotta volna a problémát.

Ettől függetlenül nem ártana a háti gerinc rtg. vizsgálata, hogy megnyugodjon.

A "túlaggódás" sajnos minden szempontból káros. Nem csak az alvását rontja, de fenntarthatja a panaszait.

Egy idő után a túlzásba vitt fájdalomcsillapító használat krónikus fájdalom szindrómát okozhat.Ha nem szűnik a fájdalom, kérje háziorvosát, hogy utalja be szakorvosi vizsgálatra. Jó lenne, ha a dolgok minél hamarabb a helyükre kerülnének.

Minden jót kívánok.Üdvözlettel: Dr.Szappanos Zsuzsanna

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. december 16., 16:22; Megválaszolva: 2014. december 17., 16:30
Kérdések és válaszok: Fájdalom
Jobb oldali lágyéki fájdalom
Tisztelt Márta! Augusztus óta, egy komolyabb megterhelést követően (kerékpár) jobb oldali lágyéki fájdalom kezdődött, de nem tudom ehhez...
Derék vagy gerinc?
Kedves Doktornő! Már több éve fáj a derekam. Hol el múlt, hol vissza jött. Most az utóbbi 3 hétben ismét egyre sűrűbben. De most az elmúlt 5...
Laboratóriumi eredmények
Tisztelt Doktornő! Kérem, véleményezze a mellékelt laboratóriumi eredményeket és javasoljon további vizsgálatokat, szakrendeléseket. Segítség...
Gyomorfájás /feszülés
Jó napot 1 honapja fáj és feszít a gyomorszájam kicsit keserű néha a szám nem fogytam van etvágyam maga szerint mi lehet a gond és menyi idö lesz...
Gyomor feszülés/ fájdalom
Jó napot doktornő/ùr kb egy honapja feszít és fáj a gyomorszájamnál 5 éve volt helicobactetem mi lehet ez válaszát elöre is köszönöm