Szteroid és a stria

Kedves Doktornő/úr! Az lenne a problémám, hogy 1 pár hónapja lettek striáim. De lassan 1 éve szedek szteroidot a vastagbélgyulladásomra. A gyógyszer miatt kijöhettek? mert a fenekemre sztem nem híztam és ott jöttek ki. Most 3.napja kenem magamat nivea tesápolóval hátha segít vmit. Ha nem a gyógyszertől van akkor mitől? Kifognak fehéredni? Sokára? Nem akarom hogy még több megjelenjen így se tudom mi lesz így nyáron... Válaszát előre is köszönöm. H Ildi

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza stria témában

Kedves Ildi!

Valószínűleg a szteroid kezelés mellékhatása. Jelezd a problémát kezelőorvosodnak. Próbáld bőröd rendszeresen puhítani, hidratáltan tartani, megpróbálhastz kismamáknak való krémet is erre. Az, hogy mikor fognak elhalványodni, alkati kérdés, előre megmondani nem tudom.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. január 20., 21:40; Megválaszolva: 2011. január 21., 13:12
Kérdések és válaszok: Egyéb
Kaphatok covid vakcinát? és melyik...
Inzulinrezisztenciám van és ezzel együttjáró pajzsmirigy alulműködésem, ami már kezelendő. IR-re szedek Merckformin 500as gyógyszert, pajzsmirigyre...
Folyamatos Szédülés
Kedves Doktornő! A vérnyomásom már beállt. Ritmus zavarom nincsen. Az elmúlt 2 évben kb 5x volt szívultrahang. Múlthéten is volt. Számtalan EKG...
Várható-e javulás...
Tisztelt doktornő/Úr, 74 éves férfi vagyok. Ez év január 01.-n felkelés után ahogy letettem a lábaimat a padlóra idegen közeget éreztem a talpam...
Pfizer covid vakcina
Tisztelettel érdeklődöm, hogy kaphatok e Pfizer covid elleni vakcinát, ha nemrég kaptam meg a csontritkulás elleni gyógyszeremet injekció formájában...
Folyamatos Szédülés
Kedves Doktor Nő/Úr! 2 éve szenvedek szédülékenységben. A szédülés jellege, kótyagos, enyhe egyensúlyzavar kíséri. A nap 24 órájában. Minden...