Használhatom e...?!

Kedves Doktornő! Két-három éve merevedési problémákkal küszködöm! Mindkét bokám elszíneződött,édesanyámtól örökölt értágulataim okán és a véna billentyűim pedig nem zárnak! Magas pulzusomra (110-120) kaptam hároméve Nebivolol Sandoz 5mg-os készítményt amiből napi 2,5mg-ot szedek így és heti háromszori úszással normalizálódott a pulzusom! A vérnyomásom 110 és 130-szisztole közötti tartományokban mozog nos a kérdésem az lenne,hogy szedhetek e 25 vagy 50mg-nyi Viagrát néha vagy 10mg-nyi Cialist szintén csak néha! Azt olvastam a neten,hogy Nitráttartalmú szerek mellet ezek a potencianövelők nem szedhetők de,hogy a Nebivololban van e nitrát és,hogy a vérnyomásom elbírja e a fentebb említett adagokat,nem tudom! Itt nálunk/Békéscsaba/ a kardiológián kerekre nyílt szemekkel néztek rám,hogy egy ilyen kérdéssel én egyáltalán időpontot mertem kérni a szakrendelésre,érdemi válasz nélkül távoztam! Mindenképp ki szeretném próbálni mert a házasságom kissé kezd meginogni emiatt,mire kell figyelnem ha kipróbálom?! Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza merevedési zavar témában

Kedves Kérdező! Nagyszerű, hogy ilyen remek eredményt ért el életmódváltoztatás segítségével: )

Jogos és jó a kérdése, jól teszi, hogy orvoshoz fordul vele.

Korrekt válasz nem adható vizsgálat nélkül- de tudnia kell, hogy a fenti merevedést elősegítő gyógyszerek okozhatnak vérnyomás csökkenést valóban, különösen egy másik vérnyomás gyógyszerrel együtt. A nebivolol nem nitráttartalmú gyógyszer. Urológiai és kardiológiai ellenőrzés javasolt - részben helyi probléma kizárására, részben koszorúér betegség kizárására, sajnos néha ez áll a merevedési zavar hátterében. (Szív UH és terheléses vizsgálat során szoktam ellenőrizni ilyen esetben a szív állapotát.) Semmiképp se egyszerre vegye be, és kisebb adaggal kezdje.

Remélem segítettem, üdvözlettel: Molnár Dóra

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2019. október 12., 13:05; Megválaszolva: 2019. október 13., 10:04
Kérdések és válaszok: Egészséges élet
Magnézium szedés
Tisztelt Doktornő! Magnézium pótlásról szeretnék kérdezni . Az én helyzetem jelenleg úgy néz ki, hogy eléggé szorongok, illetve talán...
Vérkép eredmények
Tisztelt Doktornő! Nem rég, pár napja készítettem általános egészségügyi felmérésként egy vérvételt, amin a következő értékek jöttek...
tanács ekg-műszerrel kapcsolatban
Tisztelt Doktornő! - Magas vérnyomás betegségemre szedek: nebivolol 5 mg-os tablattát -napi 1-et. kb.2 éve egy 24 órás vérnyomásmérésnél a...
Palpitatio
Tisztelt doktornő. Tamás vagyok 36 éves. Azzal a kérdéssel szeretnék önhöz fordulni hogy pár éve palpitació érzéssel fordultam kardiológushoz...
Magas GGT érték
Kedves Doktornő! A mai laboreredményem szerint nagyon magas a GGT enzimem, és a GPT enzimem is egy kicsit. GOT: 29 U/l, GPT: 51 U/l, GGT: 109...