40 napos menstrációs ciklus - Cipralex

Tisztelt Doktor Úr/Nő! Szeptember óta szedem pánikbetegségre és szívritmuszavarra a Cipralex és Talliton nevű gyógyszereket. A menstruációs ciklusom eddig mindig 29 napos volt. Fogamzásgátlót nem szedek. Január óta viszont 40 napra emelkedett. A kérdésem az lenne, hogy okozhatja-e ezt a gyógyszer szedése? Még annyit, hogy 10 kg-ot szedtem fel azóta. Ha igen, akkor mi ilyenkor a teendő.

Dr. Veress Dóra válasza hangulatjavító témában

Kedves Kérdező!

A Cipralex okozhat vérzészavart, de általában ilyen esetekben a vérzés mennyisége változik, és szabálytalan lesz a ciklus. Ennek ellenére nem zárható ki, hogy az Ön problémája is a hangulatjavító rovására írható.

A hízás is lehet a hangulatjavító miatt, javaslom, keresse fel kezelőorvosát és beszéjék meg vele, hogyan tovább.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. május 08., 22:40; Megválaszolva: 2011. május 09., 23:47
Kérdések és válaszok: Depresszió
Neocitran és citapram
Az lenne a kérdésem, hogy a neocitrant lehet e szedni citaprammal (reggel egész) , mert a betegtájékoztatóban az van írva, hogy nem, és most nem tudom...
Mi lehet a megoldás
Tisztelt doktor úr/nő! érdeklődni szeretnék, az egyik családtagom aki 46 éves életerős férfi a következő gyógyszereket szedi. A véleményére...
Cipralextől hízok, ha nem szedem...
Kedves Doktornő! Köszönöm válaszát a cipralexxel kapcsolatban. Én voltam az aki a hízástól félt.Kérdésem az lenne ha észreveszem magamon hogy...
Fevarin
Tisztelt Doktornő! Két évig folyamatosan szedtem a Fevarint, és nagyon jó hatással volt rám, teljesen ellazította a görcsös nyelőcsövemet...
Bipoláris depresszió kezelése
Kedves Doktornő, Bipoláris zavarral kezelnek jelenleg. A nagyon mély depresszió jellemző az állapotomra (néha voltam hipomán, illetve még kevert)...