Az ótvar gyógyítása
Tisztelt doktornő! Van egy kutyánk, lehetséges hogy tőle kaptam el ezt a betegséget.Több mint egy hónapja szenvedek már tőle, kaptam gyógyszert, kenőcsöt, de javulást nem igazán tapasztaltam még!
Legfrissebb cikkek a témában
Dr. Csuth Ágnes válasza ótvar témában
Kedves Kérdező!
Az ótvar kezelésében alapvető, hogy a pörköket le kell áztatni pl. kamilla teával, mert az antibakteriális kenőcs a pörkökön nem hatol át.
Javaslom, hogy ha az eddigikeben is e módon kezelte, keressen fel bőrgyógyászt, aki felír egy erősebb vagy más típusú antibiotikumot tartalmazó kenőcsöt, esetleg tablettás kezelés is szóba jön, de ennek eldöntése is a bőrgyógyász feladata.Üdvözlettel: Dr. Csuth Ágnes, háziorvos
Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

Dr. Csuth Ágnes
családorvos
Kérdés: 2009. augusztus 03., 11:53; Megválaszolva: 2009. augusztus 03., 11:53