mitől nől a hasam

Tisztelt Webdoktor! 52 éves férfi vagyok és gyermekkorom óta asthmás. Az asthmát 49 éves koromig azt sem tudtam, hogy miben nyilvánul meg bár gyerekként sokat voltam a Szabadság-hegyi gyermekklinikán és ködös időben sokat fulladtam.Hála ezek a fulladások szépen elmúltak annak ellenére hogy dohányzom és 49 éves koromig körbe futottam volna a Balatont. Targoncás, raktáros voltam kb 42 éves koromtól 49 éves koromig probléma mentesen, pedig sokat kellett futni, pakolni nehéz árúval dolgozni. Akkor észrevettem hogy egyre többet fulladok és már naponta többször is használtam a simbicort belégzőport amit előtte alig-alig. Kb 37 éves koromtól szedem rendszeresen a L-Thiroxin nevű gyógyszert amit pajzsmirigyem rendellenes működésére irtak fel.Egy évvel ezelőtt ellenőriztettem a működését és mindent rendben találtak. A napokban vettem észre, hogy hasam egyrejobban nől, a cipőm felvétele is már nehézségekbe ütközik mert rögtön fulladok ahogy lehajolok, fizikai munka hatására reősen zihálok stb. Mivel a hasnövekedés azóta indult meg mióta rendszeresen használom a simbicort port kérdésem annyi lenne, hogy ezt összefüggésbe nem lehet hozni véletlenül? A tüdőgondozóban emlitettem, hogy szedem az L-Thiroxint de különösebben nem foglalkoztak vele és azt mondták a két gyógyszer használata nem ütközik egymással a hasnövekedés nem lehet tőle ez szimplán genetika. Lehet igazuk van de nem vagyok kövér ember 170cm 72kg nem eszem nagy adagokat és nem italozom max 1 üveg sör hetente de talán még annyi sem. Ebben kérném az önök segitségét, hogy esetleg lehet e a két gyógyszernek köze a hasnövekedéshez? Mindig filigrán mozgékony ember voltam de most ez a hasnagyobbodás korlátoz a dolgaimban és elkeserit. Tudom válaszuk nem helyettesiti a pontos diagnózist de jobban van rálátásuk az ilyesmire mint nekem. Ezúton kérem válaszukat a gyógyszerekkel kapcsolatban valamint egymásra gyakorolt hatűásukra! Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel: Kiss Károly.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Gyulai Nóra válasza a Asthma témában

Kedves Károly! A kolléganak igaza van, a Symbicort és a pajzsmirigy gyógyszer nincs egymással kölcsönhatásban. A probléma oka nem ez lehet. Javasolnám légzésfunkciós vizsgálatát és egy hasi ultrahangot. Üdvözletel, javulást kivanok

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2018. február 04., 18:11; Megválaszolva: 2018. február 04., 18:45
Kérdések és válaszok: Asztma
Asztma lenne!?
Jó napot! Régóta fennálló nehézlégzésem van, amit a meglévő pánikbetegsegnek tudtam be eddig. Viszont egyre inkább nehezen kapok levegőt ami már...
Van e asztmám
Tisztelt Doktornő! A feltöltött dokumentumok alapján az kérdésem, hogy egyértelműen diagnosztizálható e nálam az asztma. A mellékelt...
Lehet e bajom?
Tisztelt Doktor Nő/Úr! Kérdésem az lenne hogy bölcsesség fog fájdalma miatt (éppen töri át az inyt ) rettentően faj a az inyem.. Erre először...
Mellékhatás vagy fóbia
Tisztelt Doktor Nő! Allergiás asztmám okán, 2018 januárja óta részesülök kezelésben. Az Alvesco nevű belélegzőszer lett első körben a...
Hisztamin intolerancia
Kedves Doktornő/úr! 3 éve kezelnek asztmával, krónikus orrnyálkahártya gyulladással! Pár hónapja refluxom is lett.3 hete pedig szorongásos...