Gyógyszerallergia téma

A gyógyszerallergia

WEBBeteg - Dr. Brugós László, tüdőgyógyász - 2022-01-10 07:36
Leggyakrabban antibiotikumok és egyes gyulladáscsökkentők okoznak allergiás reakciókat, ugyanakkor a nem kívánt hatásokat csak kis mértékben okozza az allergia.

Ha gyógyszer vagy oltás után lesz rosszul a gyerek - Mi a teendő?

WEBBeteg - Dr. Vas Felícia Emese, csecsemő- és gyermekgyógyász - 2021-12-06 14:33
A gyógyszeres kezeléseket követően vagy a különböző oltások beadása után fellépő reakciók, várható és nem várható mellékhatások, illetve allergiás reakciók érthetően ijesztenek meg sok szülőt. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a témában.

Gyógyszerkölcsönhatások: amit tudni kell a gyógyszerszedésről

WEBBeteg - Dr. Kovács Anikó, gyógyszerész - 2017-11-05 10:27
Az összes gyógyszer betegtájékoztatójában találunk egy olyan bekezdést, melyben arra hívja fel a gyártó a figyelmünket, hogy mely gyógyszerekkel ne szedjük együtt az adott készítményt, vagy legalábbis fokozott óvatossággal járjunk el. Mi is a gyógyszerkölcsönhatás?

Fémallergia, ekcéma, gyógyszerallergia: tünetek és kezelés

Orvostkeresek Egészségmagazin - 2016-11-12 15:11
A viszkető, hámló, kiszáradt bőr gyakori jelenség, különösen a kéz és arc területén. Bizonyos esetekben a tünetek kiváltó oka nem egyszerűen az időjárás, vagy a rosszul megválasztott kozmetikumok.

Fogászati kezelések: mikor szükséges az allergiavizsgálat?

Orvostkeresek Egészségmagazin - 2014-10-04 21:09
Az elmúlt 10-15 év során rohamosan emelkedett az allergiás betegek száma. Allergia számos formában felléphet, a tüneteket okozhatja például pollen, az elfogyasztott étel, lakáson belüli allergének, de nem ritka a fogászatban használt anyagok okozta allergiás reakció sem.

Megbetegít a gyógyszerem?

Orvostkeresek Egészségmagazin - 2014-04-26 13:21
Tapasztalt már rosszullétet, gyógyszer bevételét követően? Jelentkezett arc-, szem-, ajakduzzanat, légszomj, esetleg bőrkiütés?

Mellékhatás, vagy gyógyszerallergia?

Orvostkeresek Egészségmagazin - 2013-11-23 14:17
A gyógyszerekhez csatolt betegtájékoztatókon sok esetben oly hosszú a mellékhatások felsorolása, hogy talán meg sem lepődünk azon, ha a készítmények bevételét követően egy-két kiütés, szédülés, vagy gyomorpanaszok jelentkezését tapasztaljuk. Mikor vegyük komolyan a panaszokat és milyen jelekből tudhatjuk, hogy a tüneteket gyógyszerallergia okozza?

Mydeton

Orvos valaszol - Dr. Csuth Ágnes - 2011-03-24 19:02
Már szedtem korábban Mydeton tablettát Fortedol tablettával együtt derékfájásra (gerincsérvem van) . Ma a két tabletta bevétele után kb. félórával erősen izzadni kezdtem, szédültem, a pulzusom 130-135 volt, viszketett nagyon a talpam és tenyerem, ma

Gyógyszerallergia? apró kiütések, hányinger

Orvos valaszol - WEBBeteg szerkesztőség - 2011-01-11 22:34
Ma estére kijöttek apró kiütések az egész testemen. Hányingerem is van. Tegnap este vettem be algopyrint, ma jobban voltam, viszont most estére megint rosszul lettem. Lehetséges, hogy ezek a kiütések allergiás tünetek? esetleg az algopyrin-re? Vagy a

Rivotril

Orvos valaszol - WEBBeteg Szakértő - 2010-05-31 21:34
Kedves Doktor Úr/Nő! 2 hete negyed 0, 5 mg Rivotrilt szedek (tehát 0, 125 mg) . Ha megemeltük az adagot 1, 25-re kiütéses lettem (olyan hólyagos, apró kiütések) . Párszor nem szedtem be a gyógyszert (mivel kissé álmosító hatása van és koncentrá

Mit tegyek?

Orvos valaszol - WEBBeteg Szakértő - 2010-04-29 10:02
Kedves Doktor Nő/Úr! Nagyon érzékeny vagyok a lydokainra, ezért az Ön tanácsát követve bőrgyógyászatra mentem, vérvizsgálatra, hogy erről papírt is kapjak, mert sajnos nem minden orvos fogadja el igazolás nélkül ezt az állapotot, mondván, nagyon k

Allergia?

Orvos valaszol - Dr. Bodnár Edina - 2010-02-27 22:14
Tisztelt Válaszadó! Azt szeretném kérdezni, hogy létezhet-e olyan, hogy most jönnek elő allergiás tünetek olyan gyógyszertől, amit már több mint fél éve szedek (indapamidról van szó) . Kb másfél hete piros, erősen viszkető kiütések jöttek elő raj

Csalánkiütés Augmentinre?

Orvos valaszol - WEBBeteg Szakértő - 2009-12-08 10:55
Tisztelt Szakértő! Okozhat-e 23 hónapos tej és tojás érzékeny, dermatitisre hajlamos gyermeknél az augmentin szedést követően 1-2 nappal csalánkiütésre emlékeztető piros foltokat?   Köszönettel.    

Okozhatta Aflamin?

Orvos valaszol - Dr. Csuth Ágnes, családorvos - 2009-11-30 11:50
Tisztelt Dr Nő/Úr! Izületi fájdalmaimra Aflamin gyulladáscsökkentőt kaptam, napi 2x1 adagolásban. Kb: egy heti szedés után mivel éppen vidéken tartózkodtam egy ottani kórház sűrgősségi osztályára szállítottak be, mert nem szünő görcsös hányás, és v

Gyógyszerallergia?

Orvos valaszol - Dr. Papp Júlia - 2009-11-27 22:45
Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Influenzaszerű tünetekkel mentem orvoshoz nov. 8-án, és 21-éig szedtem gyógyszereket. Előbb Nurofent és Terpini köptetőt kaptam, majd néhány nap múlva Ben-U-Ront és Augmentin 625-öst, a terpini helyett pedig Solmucolt.

Szedhetem-e?

Orvos valaszol - Dr. Csuth Ágnes - 2009-09-07 22:13
Tisztelt Doktor Nő/Úr Felírtak ma nekem egy Duracef 500mg nevű készítményt. Az lenne a kérdésem, hogy szedhetem-e a készítményt vagy sem?  Ehehz hozzátartozik hogy penicillin érzékeny vagyok, és a betegtájékoztatóban benne van, hogy akinek v

Allergia

Orvos valaszol - Dr. Csuth Ágnes - 2009-08-10 10:10
Kedves Dr. úr/Nő! A nővéremnek a következő problémája van: 2008. 01. 03. egy szem Béres Trinnel Pro bevétele után azonnali allergia jelentkezett nála és a sürgősségi osztályon kötött ki. Nem lett kivizsgálva, hogy a paracetamol, vagy a vivő anyagra