Guillain-Barré-szindróma téma
AstraZeneca - újabb mellékhatásra figyelmeztetnek
MTI
Az Európai gyógyszerügynökség bejelentette, hogy az AstraZeneca cég koronavírus elleni oltóanyaga a Vaxzevria, igen ritka mellékhatásként Guillain-Barré szindrómaként (GBS) ismert idegrendszeri rendellenességet okozhat.
Szétterjedő zsibbadás - A Guillain-Barre-szindróma és tünetei
WEBBeteg - Dr. Siró Péter, neurológus szakorvos
A betegség egyike a számos, igen ritka, autoimmun, a perifériás - elsősorban a motoros - idegeket érintő gyulladásoknak. Klasszikus formájában jellegzetes tünet a kéz, illetve a láb ujjaiban kezdődő, majd fokozatosan a test felé terjedő zsibbadás, hangyamászásérzés.
Új mellékhatást találtak a Johnson & Johnson vakcinájánál
hvg.hu
Az amerikai élelmiszer- és gyógyszerfelügyeleti hatóság (FDA) arra készül, hogy új mellékhatásra vonatkozó figyelmeztetést tegyen közzé a Janssen, vagyis a Johnson & Johnson koronavírus elleni vakcinájával kapcsolatban – értesült a hvg.hu.
Izomgyengeséget okozó ritka kórért is felelhet a SARS-CoV-2
WEBBeteg - Fazekas Erzsébet, újságíró
Egy koronavírussal fertőződött ismerősöm intenzív osztályra került. Amikor pár hét után hazaengedték, még gyenge volt, alig tudott járni. Úgy vélte, majd felépül otthon, kell a hely másnak. Napokkal később viszont arról számolt be, hogy a különös nevű Guillain-Barré-szindróma (GBS) miatt már a Neurológiai Klinikán kezelik, mert nem tud lábra állni. Ez a COVID-19 szövődménye.
Zika-láz - Összefüggést találtak a vírus és a bénulást okozó Guillain-Barré-szindróma között
MTI
Francia kutatóknak sikerült bizonyítaniuk az összefüggést a Zika-vírus és a bénulást okozó Guillain-Barré-szindróma (GBS) között, ami azt jelenti, hogy a Zika-járvány sújtotta országokban várhatóan növekedni fog az idegrendszert érintő betegség előfordulásának gyakorisága.
A H1N1 vakcina lehetséges mellékhatásai
MTI
A 2009-es pandémiás influenzajárvány idején alkalmazott vakcinák kis mértékben növelték egy ritka neurológiai zavar, a Guillain-Barre szindróma kockázatát - közölték kutatók a Journal of the American Medical Association (JAMA) című orvosi folyóiratban.