Diaeuro téma

Zsinórban negyedszer EB-ezüstérmes a magyar DiaEuro válogatott

Tudomány Kiadó

A döntőben a horvátokkal már nem bírt el, így ezüstéremmel zárta a Bukarestben megrendezett DiaEuro futsal Európa-bajnokságot a magyar csapat. A Hevesi Tamás vezette válogatott ismét bizonyította, hogy cukorbetegen is kimagasló sportteljesítményeket lehet elérni.

Ismét EB ezüstérmet szerzett a magyar válogatott

diabetes.hu

Bár a győzelem sajnos ezúttal is elmaradt, a büszkeség indokolt, a 16 ország részvételével megrendezett DiaEuro futsal Európa-bajnokságon második lett a magyar csapat, és ismét bizonyította, hogy cukorbetegen is kimagasló sportteljesítményeket lehet elérni.

Focival a diabétesz ellen?

Több mint TestŐr

November 14-e a cukorbetegség világnapja, és ennek kapcsán érdemes újra és újra beszélni korunk népbetegségéről.

EB ezüstérmet szerzett a magyar DiaEuro válogatott

diabetes.hu

Ismét kiválóan szerepelt a magyar cukorbeteg labdarúgó-válogatott, és a tavalyi ezüstéremhez hasonlóan idén is második helyen végzett a kolozsvári DiaEuro futsal Európa-bajnokságon. A magyar csapat az egyetlen, aki az elmúlt három évben mindig döntőbe jutott, miközben a bajnokságon induló csapatok száma megduplázódott.

DiaEuro2015: Elindult a visszaszámlálás

diabetes.hu

Alig egy hét van hátra a cukorbetegek ez évi legnagyobb sporteseményéig. 2015. július 19. és 26. között negyedik alkalommal rendezik meg a cukorbetegek futsal-Európa-bajnokságát – Belgiumtól Üzbegisztánig 17 országból több mint 200-an játszanak majd a fedett pályákon, hogy bebizonyítsák, a sportban sincs helye a diszkriminációnak.

DiaEuro mérleg: Európa-bajnoki arany, ezüst?

diabetes.hu

Jelentkezz, és folytasd a sort a kolozsvári futsal Európa-bajnokságon! A 2013-ban arany-, tavaly pedig ezüstérmet szerző magyar cukorbeteg futsal-válogatott ismét várja cukorbeteg sportolók jelentkezését a nemzeti csapatba.

Diaeuro - Nemzetközi Diabétesz Futsal-bajnokság

diabetes.hu

A futballpályán minden játékos egyenlő esélyekkel küzd a győzelemért. A program célja pozitív példát mutatni mindenkinek - elsősorban a cukorbetegséggel élőknek -, hangsúlyozni a tudatos életmód és a hátrányos megkülönböztetés csökkentésének fontosságát.

Focival a cukorbetegség ellen

A házigazda és egyben címvédő magyar csapat mellett összesen 15 ország csapatának cukorbeteg játékosai hívják fel a figyelmet a betegség rohamos terjedésére a 2014. szeptember 1-5. között Balatonfüreden megrendezésre kerülő Cukorbeteg Futsal Európa-bajnokságon.

Cukorbetegként a labdarúgó válogatottban

A DiaEuro Nemzetközi Diabétesz Labdarúgó-bajnokság hazai válogatóját június 16-án tartották Budapesten. A helyszínen megalakult 7 fős magyar cukorbeteg labdarúgó-válogatott tagja Tordai Vince és Czernai Gábor is, akik csapatukkal képviselik hazánkat az augusztusban megrendezésre kerülő horvátországi nemzetközi tornán.