Öngyilkosság-megelőzés téma
Az öngyilkossági rizikót növelő és csökkentő tényezők
WEBBeteg - Dr. Szabó Zsuzsanna, háziorvos, pszichoterapeuta szakorvos
Az alábbi cikkben röviden összefoglaljuk, hogy melyek a befejezett öngyilkosság valószínűségét növelő, és melyek az ezt csökkentő, vagyis preventív tényezők. Amennyiben önmaga vagy szerette, ismerőse, rokona öngyilkossági késztetést, szándékot érez, hívja a lelki elsősegély szolgálatok valamelyikét.
Az öngyilkosságra készülők üzennek a környezetüknek
WEBBeteg - Balogh Mária, újságíró
Minden krízishelyzetbe jutott ember leadja a figyelmeztető jelzést a környezetének, hogy bajban, rossz mentális állapotban van. Ennek egyik formája a túlzott zárkózottság, magányra vágyódás, illetve a fájdalom kinyilvánítása: „Nem bírom tovább a terheket, nem boldogulok, nincs értelme semminek, befejezem!”
Mit tehetünk, ha ismerősünk öngyilkossági szándékot fontolgat?
WEBBeteg - Dr. Szabó Zsuzsanna, háziorvos, pszichoterapeuta szakorvos
Mit tehetünk laikusként, ha környezetünkben, szeretteink körében valaki az öngyilkosságot fontolgatja?
Európai Pszichiátriai Társaság: programok kellenek az öngyilkosságok megelőzésére
MTI
Az öngyilkosságra mint globális népegészségügyi problémára hívták fel a figyelmet a nemzeti pszichiátriai társaságok a lelki egészség világnapja alkalmából, tájékoztatva az embereket a megelőzés lehetőségeiről.
Képalkotó technika az Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézetben
VM.komm kommunikációs Tanácsadó Iroda
Az Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet több éves előkészület után 2013. június 3-án jött létre a Nyírő Gyula Kórház területén. Az intézet hivatalos megalakulása óta folyamatosan fejlődik, ennek érkeztünk most egy fontos állomásához.