• Kiduzzadó erek a lábaimon és a kezemen

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Üdvözlöm! Kérdésem az erekre vonatkozik. A vádlimon és a kezeimen is egyaránt kiduzzadnak az erek, amelyek látszata nagyon idegesít engem. Nem fáj, semmi panaszom nincs a látványon kívül. Többen mondták, hogy ez az alkatom miatt van mivel vékony de izmos vagyok mivel sportolok. Szeptembertől egy rendőrségi iskolában kezdem meg tanulmányaimat ahol kemény fizikai igénybevételnek lesznek kitéve a lábaim is. Nem tudom hogy ez tényleg csak alkat kérdése, mivel édesanyámnak visszeres mindkét lába, műtéte is volt. Félek hogy én is így járok de csak reménykedek hogy a vékonyságom miatt látszanak ennyire. Fürdés után jobban látszanak ezt megfigyeltem, de azt tudom hogy a melegvíz miatt van. Mellékesen mondom hogy most is nagy fizikai igénybevételnek van kitéve a lábam, és nem fáj csak edzések után még jobban kiduzzadnak. Ebben kérném a segítségét, hogy lehet e ez csupán az alkat miatt, vagy visszértől kell félnem. Válaszát előre is köszönöm.

        Dr. Árki Ildikó válasza a visszerek témában

        Tisztelt Kérdező! Valószínűleg alkati, látni kellene. Mutassa meg háziorvosának, ha nem kóros visszértágulatkról van szó, akkor teendő nincs.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Árki Ildikó
        Rovatvezető, WEBBeteg vezető orvos szakértő Itt kérdezhet

        Dr. Árki Ildikó

        Kérdés: 2013. július 06., 18:24; Megválaszolva: 2013. július 07., 12:21

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő! Tegnapi napon este a 11 óra munka ledolgozása után miután egész nap egyhelyben áltam csak minimális mozgások voltak amíg valamiért odébbmentem de álltam egész nap egyhelyben. Hazaértem és a bal belső bokámnál majdnem a...
        Tisztelt Doktor nő! Érdeklődni szeretnék, hogy kéthegyű szívbillentyű elégtelenség illetve prolapsus esetén lehet-e kompressziós harisnyát hordani felületes visszértágulat esetén? Mindkét lábamon térd alatt erek dülledtek ki, nehéz...
        Tanácsot szeretnék kérni. Ismerősöm 5 éve viszérrel műtött lábszára estére csúnyán bedagad és fáj is. Bokája fölött a lábszáron kb. 10 cm hosszan (kb 2 cm széles sávban) enyhe pír látszik a bőrén. Másik lábával nincs semmi...
        Kedves Doktor/Doktornő! 17 éves koromtól kezdve aranyérrel küszködök, legútóbb fél éve volt, elég sokáig, majdnem kerek 2 hónapig. Gyógyúlásomat a medencefenék tréningnek köszönhetem joformán, amit mai napig végzek napi 2-3 alkalommal...
        Édesanyám bal bokája fölött tenyérnyi pirosas barnás folt jelent meg a nyár közepén.természetesen orvosi vivzsgálatokon, ultrahang, vettünk részt, trombust nem találtak.kompressziós harisnyát visel, minden este kenem a lábát vadgesztenye...
        Tisztelt doktor úr / doktor nő! A Trental-t 22 éve szedem, (írta ki a doktor úr, kórházi kivizsgálás után) fülzúgás miatt. A Nebilet-et 14 éve szedem, szapora szívdobogás miatt, (100- 108/ min volt akkor). Magasságom 172 cm testsúlyom 68 kg....
        Tisztelt Doktornő A következőben szeretném kikérni a véleményét, tanácsát. Az elmúlt időszakban észrevettem, hogy megjelentek a seprűvénák mindkét bokám körül. Mintha mindig több lenne, ill. jobban láthatóvá válnának. Valamint, az...
        65 éves édesanyámat tavaly november végén operálták. Térdprotézisét kellett eltávolítani MRSA fertőzés miatt. Antibiotikumos (vankomicin, gentamicin) mozgó spacert ültettek be, valamint emelt dózisú ciprofloxacint kap (2x750 mg). 4 hétig...
        Kedves Doktornő. Kérem segítsen mert össze-vissza küldözgetnek és senki sem tud megnyugtató választ adni! Diagnózisom: CVI.Varicositas extr.Inf.I.u.és 2.5mg nebivololt szedek magas/110-120/pulzusomra amely készítmény a többi/Betaloc, Concor,...
        Tisztelt Doktornő/ Doktorúr! Mióta aranyér párnát használok munkahelyemen ( kb 2 hete) egyre inkább kevesebb időt tudtam ülve tölteni és most már párna nélkül sem tudok ülni, mert úgy érzem fegyülnek az erek normális keringés...