Herevisszér?

Tisztelt Szakértő!

A következő problémával fordulok Önhöz:

22 éves férfi vagyok. Úgy érzem mintha az utóbbi időben több vér jutna a péniszembe nem merev és merev állapotban is. Ez olykor zsibogó érzést eredményez, de csak egy kis ideig. Sajnos ez a változás szemmel látható, mivel péniszemet (kb 4-5 darab) és herezacskómat (kb 8-10 darab) vékony piros és lila hajszálerek szövik be mindkét oldalról, amelyek korábban (1-2 éve) nem voltak láthatóak. Herevisszérre gyanakszom, de alapesetben nem jár semmilyen fájó vagy kellemetlen érzéssel, görccsel, valamint nem türemkednek ki a herezacskó oldalsó falán nagyobb erek, így még nem fordultam vele orvoshoz. Viszont a péniszen található nagy vastag ér is jobban kitágul olykor és szemmel láthatóan ágazik el belőle néhány kisebb ér amely korábban egyáltalán nem volt látható. Sőt a makk alatti hátsó részen a fitymafék alatta nagy vastag főérból elágazó apró vékony kék színű ér torlódik fel ami korábban nem volt ott. Arra gyanakszom, hogy a kerékpározás miatt alakult ki ez a probléma, mivel nyomást gyakorol a herékre. Ez kb. heti 60 km ert jelent. A probléma a kerékpározással fokozatosan jelentkezett. 1szer előfordult, hogy leszálltam a kerékpárról és zsibogtak a heréim valamint már majdnem görcs közeli állapotot éreztem az egész péniszemben és heréim alsó részén (bár az ülés elég kényelmetlen pozicióban volt) . 10-20 perc múlva alábbhagyott az érzés.

Lehet hogy nincs összefüggés de azért még ide sorolom a következőket: vizeléskor csak az ezt a célt szolgáló izmok segítségével tudom teljesen kiüríteni húgycsövem, alapesetben maradna még vizelet benne...   A másik dolog hogy a herémen és a péniszemen is található ezekből a fehér pöttyöcskékből jónéhány, amiről azt olvastam hogy teljesen ártalmatlanok.

Egyébiránt a családban előfordult már prosztata illetve visszér probléma is. Nálam pl. ilyen fiatalon a vádlitól a térdhajlatig található egy visszér.

Nem tudom mit tegyek, hagyjam rá a kerékpározást vagy forduljak orvoshoz.
Több fórumra beírtam ugyanezt a levelet ahol mind azt javasolták, hogy nincs szoros összefüggés a here és a pénisz vérellátása között, valamint hogy nézessem meg magam urulógián.

Esetleg Ön/Önök tudnak vmi támpontot adni hogy mi lehet ez, azon kívül hogy nézessem meg. Nyilván az ember minden követ megmozgat mielőtt elmerészkedik kivizsgálásra.


Tisztelettel várom javaslatát.

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza herevisszér témában

Tisztelt Kérdező!

Az első tanácsom - nekem is - egy szakrendelés felkeresése, mert ekkor lehet igazán képet alkotni a problémáról.

A zsibbadás-érzés megszüntetésére javaslom a kerékpározás szüneteltetését, vagy legalább egy jól beállított puha nyereg beszerzését. A tágult vénák ideiglenes kezelésére a bőr felszínén alkalmazott gyulladáscsökkentő kenőcs használható. A panaszok okának a felderítésére hasznos információval szolgálna még a nemi élet kezdetének időpontja is.

 Üdvözlettel: Dr. Benyó Mátyás

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szakértő
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2009. június 30., 14:33; Megválaszolva: 2009. június 30., 14:33
Kérdések és válaszok: Urológiai megbetegedések
Hereprobléma - varicocele?
Tisztelt Doktor Úr! Az alábbi kérdéskörrel kapcsolatosan kérném segítségét. Maga a probléma (Ha nevezhetem annak) már több éve fennáll...
Here problémák
Üdv! Engem 11 évesen műtöttek herevisszér tágulattal. A bal herezacskóm nagyobb volt mint a jobb mert a here környékén erek voltak. Akkor ezt...
Hereviszér műtét után
3 hete volt hereviszér műtétem. A sebem szépen begyógyult. A herém még érzékenyebb, mint a műtét előtt volt. Ez meddig fog tartani? A másik...
herevisszér műtét után
Tisztelt Doktornő / Úr! Március elején hajtottak végre rajtam baloldali herevisszér műtétet. Azóta eltelt ugye több, mint 4 hónap, de még mindig...
herevisszér
Herevisszér műtét után vagyok már több mint egy hete. A bal herém amiben volt a visszér lényegesen meg nagyobbodott. Hát duplája nem lett. Azt...