Gyógyszerváltás

Tisztelt Doktornő! Szorongásos pánikzavarom van.0.5-ös Xanaxból szedek 3x1-et. Több, mint 6 hónapos szedés után sajnos abba kellett hagynom az esti 30mg-os Yarocen nevű gyógyszer szedését, mert elkezdtem viszketni tőle.Pedig nagyon jó volt, mert nem volt semmi mellékhatása és jót aludtam tőle.Helyette az orvosom Trittico-t írt, amitől nagyon pocsékul éreztem magam (hányinger, émelygés stb) úgyhogy azt sem bírtam szedni.Próbálkoztam még nappali SSRI antidepresszánsokkal is (Sertralin, Scippa) , de ezektől is borzasztóan rosszul voltam.Emellett egyes ételektől is viszketek azóta (alma, burgonya, banán, méz) . Úgy érzem, mintha a szervezetem teljesen telítődve lenne ezektől a szerektől, csak attól tartok, hogy ha nem szedek antidepresszánst, akkor majd a Xanaxból kér többet a szervezetem. Tudna ajánlani valamilyen gyenge (Yarocenhez hasonló) kevés mellékhatású nappali vagy esti antidepresszánst?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pálvölgyi Rita válasza gyógyszer mellékhatások témában

Tisztelt Kérdező,

Az antidepresszánsokra az jellemző, hogy az első néhány napban okozzák ezeket a mellékhatásokat, majd ez alábbhagy. Nem tudom, megpróbálta-e ezt a néhány napot átvészelni az újonnan próbált szerekkel? A Xanax-szal tényleg óvatosan kéne bánni, lassan inkább csökkenteni, nem növelni, hiszen - ha még meg nem történt, - várható a függőség kialakulása. Ezt a viszketést ki kéne vizsgáltatni. Nem jellemző, hogy egy gyógyszer fél évi szedés után egyszer csak elkezd új panaszt okozni... Jó alvás támogatású hatásúak a venlafaxint tartalmazó készítmények is.

Üdvözlettel:

Dr. Pálvölgyi Rita

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. november 24., 22:13; Megválaszolva: 2015. november 25., 11:00
Kérdések és válaszok: Szorongás, pánikbetegség
félrekezeltek volna?
Üdvözlöm! Nem tudom mi lehet a bajom egyre több minden szerintem. sokáig kezeltek skizofréniával, aztán szóban áttértek a depresszió...
Mi okozhatja a panaszaimat?
Tisztelt Doktornő / Doktor úr! Önökhöz fordulnék, mivel annyi mindent kipróbáltam ,hogy nem tudom milyen irányba indulhatnék el. A panaszaim...
Félelem a skizofréniától
Tisztelt Doktornő! Azt szeretném megkérdezni, hogy kicsit pánikbeteg vagyok, illetve hipohonder és kb. mindig van vmi betegség, ami miatt félek....
Nehéz légzés
Üdvözlöm! 3 hónappal ezelőtt hirtelen csak rám tört egy olyan érzés hogy nem mindig tudok nagy levegőt venni és azt érzem hogy a gyomrom...
pánik/gyógyszer
Kedves Doktornő, Évekkel korábban többször volt pánikrohamom, amire 0,25-ös Frontint kaptam. Rohamok elmúltak, gyógyszert letettem, pár elkerülő...