Xanax és alkohol
Üdvözlöm! 7 hónappal ezelőtt volt egy nagyon erős panikrohamom, ami után erős szorongasom lett.mindennapos testi tünetekkel . (egésznapos nem kapok levegőt érzés,gyomorgörcsök, fejfájás) Elmentem házi orvoshoz aki elküldött vizsgálatokra, de minden jó. (vérvételen minden érték nagyon jó lett) mondta h várjunk egy kicsit mert nem akar gyógyszert felírni. Egy hónapra rá mikor látta h a helyzet nem változott felírt nekem xanax 0.25-t., Amit hozza tennék, hogy költözés is volt az elmúlt időben, amit nagyon nehezen viseltem plusz van egy 9 éves autista gyerekem aki egésznapos oda figyelést igényel és rengeteg energiát. Azt mondta, hogy napi 1 maximum 2 szemet vehetek be . Most volt, hogy 6 hónapja szedem ebből 5 hónapig napi két szemet vettem be ., De előfordult, hogy egyet, de volt olyan is hogy egyet se . Most már egy hónapja napi 1 szemet szedek. Általában délelőtt mikor intéznem kell a dolgaimat., De ez az idő is ki tolódott és mindig egyre később vettem be mert nem éreztem szükségét . Alvashoz már egyáltalan nem használom . A kérdésem az, hogy megyek anyuekkal nyaralni 3 hét múlva és velük szoktam inni bort. Mellőzem az alkoholt vagy esetleg valamennyit lehet inni? Vagy hagyjam ki az az napit? Azt tudom, hogy egyszerre nem lehet a kettőt, de ilyen gondolataim nincsenek is . Már sokat javultam az elmúlt időben azért van, hogy márcsak egyet veszek be, de például a mai napon nem kellett. Mert már a szorongás hullámokat egyre jobban kezelem. Mindig úgy voltam vele, hogy ezt nekem kell megtanulni nem a gyógyszer fogja megoldani es nem is akartam soha többet bevenni amennyit az orvos mondott es nem is szeretném már sokáig szedni . És már nem is olyan erősek a hullámok, mint régen és most már normál életemet élem. (Már bemegyek boltokba, zárt helyekre félelem nélkül és tunetek nélkül) csak mikor fáradt vagyok vagy nem alszok eleget akkor erősödik fel, de az se olyan durván, mint előtte volt., De ilyen gyerek mellett akármennyire is nem szerettem volna ezt a gyógyszert szedni kénytelen voltam mert nagyon nehezen küzdöttem volna meg a szorongással is meg az egésznapos oda figyelésére meg ellátására. Nagyon nehezen tudtam megnyugodni így, hogy szinte sosincs nyugodt időm mellette . Most már az alvásra is próbálok oda figyelni. Mar amennyire lehet . Előre is köszönöm a válaszát., De utána már nem volt pánikrohamom a 7 hónap alatt .
Dr. Pálvölgyi Rita válasza xanax és alkohol témában
Tisztelt Kérdező! Valóban, az alkohol és a Xanax egyidejű használata erősen problémás. Ha reggel vagy délelőtt bevesz egy Xanaxot, abból nem lesz semmi gond, de alapvetően legyen nagyon mértéktartó az alkohol fogyasztásával. Üdvözlettel, Dr. Pálvölgyi Rita