St. p. inf. myoc. inf
Tisztelt Doktor úr! 44 éves férfi vagyok, 1 hétig fekűdtem mellkasi panaszaim miatt korházban, már egy éve egy un. pitvari fibrilláciom is volt, azóta szedek syncumart, napi 6 szemet, holott betartok minden idevágó étkezési szabályt...jelenleg itthon lábadozok, csak sajnos nem vagyok tisztában a betegségem súlyával, mert az orvosaim sem biztossak a diagnozisban. Nem tudom mire vélni a kővetkető megállapitást: st.p.inf.myoc.inf. utána kérdőjel. nyugalmi spect vizsgálatra kűldtek, amire miért volt szűkség, talán egyfajta megerűsitést kérnek. Egy kardiologus miért bizalmatlan a betegéhez, és miért nem bizik a képességeiben, kérem őnt, önőket, adjanak választ kérdéseimre. Köszönettel, tisztelettel!
WEBBeteg szakértő válasza mellkasi fájdalom témában
Kedves kérdező! Nem sok információt írt le, a teljesség kedvéért jó lett volna a többi vizsgálatot is látni. A st. p. inf. myocard. azt jelenti, hogy kezelőorvosa az eddigi vizsgálatok alapján egy korábban lezajlott szívinfarktust gyanít. A SPECT vizsgálat tényleg csak megerősítésnek tűnik - a nyugalmi vizsgálat során az a terület, amely infarktus során elhalt, nem veszi fel az izotópot, vagyis az infarktusos terület nagysága ítélhető meg (terheléses vizsgálat során a többi terület esetleges keringészavara is ábrázolódna), azonban a SPECT segíthet kezelőorvosának annak eldöntésében, szükség van-e egyéb, invazívabb vizsgálatra, pl. koszorúér-festésre. A bizalmi kérdésre nem tudok mit válaszolni, sajnos időhiány miatt néha nem megfelelő a kommunikáció, a legközelebbi kontroll során biztosan meg fogják tudni beszélni orvosával a további teendőket.Üdvözlettel.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.