• Vizhajtó

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő/Doktorúr!

        Az egyik családtagom alapbetegsége magas vérnyomás, majd szívelégtelenség és társult mellé cukorbetegség is. Szedi a gyógyszereket / Betaloc Zok, Co-renitec, Amlipin10mg, Rytmonorm300mg/, nem kap semmilyen vizhajtó gyógyszert, nagyon dagadnak az alsó végtagjai, a kezelő Orvos szerint nem kell vizhajtó, mivel a gyógyszereinek van ilyen hatása. Az lenne a kérdésem, hogy ez helyénvaló -e, vagy kérjen az Orvastól enyhe vizhajtót?

        Tisztelettel: Bogo

        WEBBeteg szakértő válasza a ödéma témában

        Kedves kérdező!

        A Co-Renitec-ben valóban van vízhajtó komponens (hydrochlorothiazid), de ez bizonyos esetekben nem mindig elég. Maga az amlipin is okozhat egy kis lábdagadást, érdemes lenne azt is végiggondolni, nem ezzel hozható-e összefüggésbe a tünet? Természetesen az is számít, milyen fokú ez a dagadás, milyen a szív funkciója, a vesefunkció, növekszik-e a testsúly. Szívelégtelen betegeknél gyakran gyülemlik fel folyadék, de a meggondolatlan vízhajtószedés sem veszélytelen, ionzavarhoz, alacsony káliumszinthez vezethet, emiatt káliumpótlás javasolt.

        Csökkent kamrafunkció mellett szóba jöhet még a kezelés kiegészítése Verospironnal, melynek szintén enyhébb vízhajtó hatása van, és inkább kissé emeli a káliumszintet, de masszívabb lábdagadás, nagyobb mennyiségű folyadék-visszatartás mellett esetleg heti 1-2 alkalommal erősebb vízhajtó, Furosemid is megpróbálható lenne.Ezek azonban csak tippek, a beteg aktuális állapotát nem ismerem.

         

        Üdvözlettel: Dr. Bene Orsolya

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Bene Orsolya
        Orvos Itt kérdezhet További orvosok

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-04-08 20:49:12; Megválaszolva: 2011. szeptember 23., 12:26

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Üdvözlöm Kedves Doktornő/Doktor úr! Szeretném megkérdezi, hogy amúgy is magas össz. koleszterin(6.7), magas LDL(5.3) koleszterin mellett, szedhető e a Concor tabletta? Gyakori extrasystolés panaszokra írták fel, napi félet, kardiológiai...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr. Problémám az lenne ,hogy fél éve érzek extra szívütéseket.voltam vele háziorvosnál aki 24orás Ekgt tett fel nekem.Az eredmény az orvos szerint tökéletes lett. 24ora alatt 15 extraütés volt. Ebböl eggyet éreztem...
        Üdvözlöm ! Érdeklődni szeretnék az EKG eredményem után, mit jelentenek a leírtak:72/minSR,norm PQ,kp axis,keskeny QRS,V3-4-ben jelzett J pont emelkedés,egyebekben izoel ST-k,poz T-k,szab repol. Sürgősségin készült az EKG , szédülés,mellkas...
        Mia teendő ha 35 a pulzusom
        Kedves Dr.úr/nő Van, hogy melléütéseket érzek néha és ezt most sikerült végre elfogni ekg-n , erre szeretnék egy magyarázatot kérni! Évek óta hülyének néz minden orvos már, szerintük semmi bajom! Minden létező vizsgálaton voltan már...
        Tisztelt Doktornő! A tegnapi napon voltam kardiológiai vizsgálaton, ahol nyugalmi EKG-t és szívultrangot is csináltak, és minden rendben volt. A szívultrahangos leleten szűkszavúan annyit tüntettek fel véleményként, hogy :"Enyhe relax zavar,...
        Tisztelt Doktornő! Az utóbbi hónapokban megfigyeltem hogy időközönként (legtöbbször nyugalmi állapotban) 1-2-3 percen át tartó erős "szúrások" avagy olyan lüktetés szerű problémám van a jobb oldalamon mellkas tájékán Éppen a...
        Tisztelt Doktornő! Kb 2 hete kezdődött egy olyan érzésem,mintha hülye lenne a fejem. Balra fordultam,olyan volt,mintha szédülnék,de mégsem szédültem. Szedek vérnyomáscsökkentő gyógyszert,co petineva-t,és betalocot is.Elmentem ekg-ra mert...
        Kedves Doktornő, az alábbi kardiológia jellegű panaszom kapcsán kérném szíves segítségét, tanácsát. Panaszaim 8 hónapja kezdődtek, napközben és főleg nyugalmi hanyatt fekvő helyzetben jelentkező erős bedobbanás érzéssel, illetve...
        Tisztelt doktornő! Sokszor úgy érzem, hogy nem tudok elég mély levegőt venni, terhelésre kifulladok (pl. lépcsőn, dombon felfele menet), gondoltam, azért van, mert nem vagyok egy sportember. Néhány napja volt egy terheléses EKG vizsgálatom. A...