Szívritmuszavar, magas vérnyomás

Tisztelt Doktor Úr/Nő! Kezelt magas-vérnyomásos beteg vagyok. Gyógyszereim: Concor 1, 25, ASA 100 (reggel) Amlodipin 5, Valsartan 160 (este). Néhány éve extrasystolék miatt kaptam Rytmonormot is 2*150 mg-ot szedek. Ami miatt írok az, hogy a mai este folyamán rövid időre a szívfrekvenciám megugrott(pedig nyugalmi helyzetben voltam), kb. 5-6 ütés/mp volt 1-2 mp-en át, majd visszaállt a normál ritmusra. Az lenne a kérdésem, hogy okozhat-e problémákat ha esetleg ismétlődik az eset? Egyáltalán a ritmusszabályozó mellett normális lehet, ha előfordul ilyen típusú ritmuszavar? Elégé megijesztett a dolog! Köszönöm a választ: Olivér

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza a szívritmuszavar témában

Kedves Olivér! Igen, előfordulhat ilyen ritmuszavar esetleg máskor is, de ne ijedjen meg! Ha tartós lenne a panasz ügyeleti ellátást kell kérni. Javaslom, hogy menjen el kardiológiai kontrollra. Ha csak néha van rövid panasz, akkor 24 órás Holter vizsgálat ( EKG monitorozás) javasolt. Lehet, hogy módosítani kell az eddigi gyógyszerelésen. Üdvözlettel: Dr. Molnár Dóra, kardiológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. április 27., 23:06; Megválaszolva: 2014. április 29., 20:37
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Volt pánikos
Tisztelt Doktornő/ Úr! Egy éve elég súlyos pánikbetegséggel és generalizált szorongással kerültem be a pszichiátriára! Gyógyszereket kaptam, de...
éjszakai ritmuszavar
Tisztelt Doktornő, közel egy éve éjszakánként vízszintes helyzetben gyakori erős bedobbanásaim vannak és csak a jobb oldalamon tudok jól aludni....
Otthoni Holter EKG kiértékelés
Tisztelt Doktornő! A mellékelt otthoni Holter EKG-val készült eredmény kiértékelésében szeretném kérni szíves segítségét. Véleménye...
Vízhajtó szedése
Jó estét kívánok! Azt szeretném kérdezni hogy egy héten hányszor lehet bevenni a furosemid vízhajtót. Tegnap vettem be de ma már megint nehezen...
erős szívdobogás
Jó napot! Olyan kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy mi okozhatja a problémámat? A napokban tűnt fel a jelenség, hogy hirtelen minden előjel nélkül...