Szex
Kedves Doktornő! A következö problémámmal fordulnék önhöz: Én egy nagyon jól müködö párkpcsolatban vagyok. 4 éve alkotunk egy párt és eggyütt lakunk már több, mint 3 éve. Nagyon jó a sexuális kapcsolatunk, már, mint csak volt. Én nagyon szerettem a sexet, de kb fél éve már egyáltalán nem kivánom az eggyüttlétet és nem a párommal van a gond mert öt egy nagyon vonzó férfinak találok, idág mindig mindenhol neki estem és minden nap. Most egy héten egyszer és akkor is ö kezdeményez, ha már elkezdjük semmi gondom a sexel nagyon jó, csak nem vágyodom rá, mint idáig. Nem értem mi a probléma én idáig mindenre felizgultam, de ez valagogy meg szünt és nem történt semmi érdemleges. Kérem segitsen! Mitöl múlt el a libidóm? Voltam már nögyógyásznál és megemlitettem, de ö azt monta: a párkapcsolatomat cseréljem le, de én tudom, hogy nem az a gond. Szedek egy fogamzás gátlot a cypromixet, de semmi mást. Vissza lehet ezt hozni vagy most már így kell leélnem az életem, hogy nem kivánom meg a páromat. Beszélgettünk már erröl és ö magát hibáztatja, nem érti, hogy mit csinál rosszul. Hogy értessem meg vele, hogy ö nagyon jó velem van valami probléma. De én sem tudom mi. Ha tudna valami tanácsot adni meg mentene egy szerelmet. KÖSZÖNETTEL várom válaszát:
Dr. Csuth Ágnes válasza szexuális vágy témában
Kedves Hölgyem! A Cypromix mellékhatásai között szerepel libidócsökkenés, ez a betegtájékoztatóban is szerepel. Ez csak úgy, derül ki, ha kimarad a tabletta vagy lecseréli másra. Ha így sem javulna a helyzet, szexuálpszichológust kell felkeresni, aki terápiával felszínre hozza azokat a lehetséges okokat, melyek elfojtva ott vannak, tudatban nem nyilvánulnak meg, de a nemi vágy csökkenését okozhatják.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.