• Pánikbetegség és vashiány

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő/Úr! Több éve pánikbeteg és néha súlyosan vashiányos vagyok. Seropramot szedem és tünetmentes vagyok. Viszont megfigyeltem mikor alacsony a vasam, előjönnek a pánikrohamok és a depresszív tünetek..., ilyenkor hiába növelem a gyógyszerem nem használ?, csak a vas adására enyhülnek a tünetek... A vashiány ilyen tüneteket is okozhat, kiválthat pánikbetegséget vagy csak fokozza? mert ilyenkor hiába növelem a seropramot nem használ? Köszönöm válaszát: Sebestyén Olga

        WEBBeteg szakértő válasza a vashiány témában

        Kedves Olga!


        Szakirodalmi adatok alapján nincs kimutatott összefüggés a vashiány és pánik ill. depresszió között. Ami viszont valószínűleg magyarázhatja a tapasztalatát, hogy a vashiánynak vannak testi tünetei, vagyis közérzeti zavart okoz. pl. fáradékonyság, gyengeség, ami persze a hangulatra negatív hatású, ez összetéveszthető a depresszióval. Ugyanakkor ha hirtelen áll be egy közérzeti változás-romlás, a pánik roham (gondolati) körét indíthatja be. Éppen ezért érdemes volna kognitív terápiával (vagyis pszichoterápiával) kiegészítenie a Seropram kezelést, hogy jobban  érezze, az Ön kezében is lehet a kontroll (nem pedig csak a gyógyszerekben). Jó egészséget kívánva,

         

        Üdvözlettel: Dr. Bakos Cinnia Dóra, pszichiáter

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Itt kérdezhet További orvosok

        Kérdés: 2009-05-11 19:54:27; Megválaszolva: 2011. szeptember 30., 07:03

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt doktornő/úr! 21 éves lány vagyok. Egy ideje foglalkoztat a kérdés, hogy miért becsülöm le ennyire magam és miért érzem rossznak az életem?! Egész eddigi életem során nem voltam megelegedve magammal, mindig is maximális voltam de...
        Tisztelt Cím! Párom scippa 10mg-ot szed(férfi 40 éves),kb 1 hete. Sokat olvastam a gyógyszerről,de nem tudok rájönni,hogy ez valóban segít-e a paranoián? Enyhe depressziós tünetei is vannak,de 80%-ban a paranoid tünetek vannak többségben,ami...
        Jó napot! Az lenne a problémám, hogy adott egy családi vállalkozás amiben dolgozom. Egyre rosszabbul érzem ott magam, semmi okom rá, de 10 év után megcsömöltem, meguntam, és úgy érzem kiégtem, és ha oda kell menjek hétköznap nem érzem...
        Tisztelt doktornő! Panaszaim erősen pánikbetegségre utalnak (remegés, nehéz légzés, pánik tömegközelekdési eszközökön, nehéz nyelés érzet koncentrációs zavar stb.) Mivel minden leletem negatív lett így a doki gyógyszeres kezelést...
        Tisztelt Doktornő! Eddig még nem szedtem semmilyen antidepresszánst, alkalomszerűen Xanax 0,25 mg-os tablettát vettem be. Az elmúlt években sok negatív dolog ért, elmentem pszichiáterhez. Járok terápiára is, de kérésemre gyógyszerrel...
        Kedves Doktornő! Kb 3 hónapja szedek napi 1 szem xanax 0,5 sr tablettát. Most szeretném abbahagyni, ezt hogyan lehet? Ugye ezt nem lehet eltörni? vagy ilyenkor át kell állni sima xanax 0,5 re és azt lecsökkenteni? Várom szíves...
        Kedves Doktornő! Elsősorban köszönöm, hogy mindig válaszol a kérdéseimre és ilyen gyorsan! A terapeutám éppen nyaral, így sokat jelent, hogy valakivel megtudom beszélni az aggasztó gondolataimat, illetve ő nem pszichiáter és emiatt néhány...
        Az lenne a problémám ha állok akkor mindig mozognom kell. Nem tudok egy helyben állni, mindig mozgáskényszerem van. Mintha nyugtalan láb szindrómám lenne csak nekem az egész testemben ez van. Illetve nem tudok ülni sokáig mert fel kell állnom és...
        Tisztelt Doktornő! A tanácsát szeretném kérni. Adott egy 42 éves felnőtt férfi, aki korábban drog-, majd gyógyszerfüggőségben szenvedett. Ezektől a függőségektől már megszabadult (alváshoz még nyugtatót szed), viszont a különböző...
        Kedves Doktornő! Mi a véleménye a Rudotel nyugtaról?van olyan hatékony mint a frontin? Van hozzászokás veszélye? Érdemesebb lenne a frontinról átállnom erre? Előre is köszönöm a válaszát!