antidepresszáns hirtelenabbahagyása

Több éve szedem a Mocrim nevű antidepresszánst, napi 2x1 tabletta (2x150 mg) . Az elmult héten abbahagytam, minden átmenet nékül. Pár napja szédülök, rossz a közérzetem, ezek az elvonási tünetek. Kérdésem: várjak és elmúlik minden, vagy kezdjem el ismét szedmi és pár hét után fokozatosa, két hónap alatt szokjak le róla. Az orvosomtól nem merem megkérdezni, haragos lenne. Előre is köszönöm válaszát.

Dr. Félegyházy Zsolt válasza antidepresszáns elhagyása témában

Kedves Kerdezo,

En altalaban a fokozatossag hive vagyok, igy elkerulhetok az ilyen, es ehhez hasonlo panaszok. En azt mondanam, szedje ujra, es fokozatosan hagyja abba, ugy, ahogy abban a kezeloorvosaval megallapodott.

Udvozlettel,

Dr.Felegyhazy Zsolt

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. november 21., 12:44; Megválaszolva: 2012. november 23., 09:30

Kérdések és válaszok: Pszichés betegségek

Komoly pszihés probléma.
Tisztelt Drnő! Elég komoly problémával küszködök egy ideјe.Tavaly már kovid miatt ,akkor sürgőssi párszor mert éreztem mindig valamim fáј nem...
Gyógyszerkölcsönhatás
Tiszteletem! Érdeklődöm hogy a Rexetin és Yarocen mellé szedhető e Tyrosin tartalmú étrendkiegészítő! Az említett gyógyszerekből már a...
Pánikbetegség vagy valami más?
Tisztelt Doktornő! Egy olyan kérdéssel fordulok önhöz, hogy júniusban volt egy pánikrohamom a munkahelyemen miután ez megtörtént elkezdtem félni a...
Antipszihotikumról
Üdvözlöm! Paranoid skizofréniában szenvedek. Abilify mainteva injekciót kapok havonta es minden este 0.5 rivotrilt szedek, a háziorvos mondta, kicsit...
Személyiségzavar
Tisztelt Doktornő! Érdeklődni szeretnék, hogy cikkek, könyvek, tanulmányok és személyes tapasztalatok alapján meg lehet-e állapítani valakiről nagy...