szteroid, szexuális problémák

Tisztelt Doktor Úr/nő! 24 éves vagyok és 8 éve végzek súlyzós edzést. 7 éve legális táplálékkiegészítőket is szedek. 2-2 és fél éve volt az első szexuális problémám. Néhány hónapig nem éltem szexuális életet, majd az új partneremmel az első alkalom során a péniszem érzéketlen volt, merevedésem meg alig, de ez a 2-ik, 3-ik próbálkozásra helyre állt. 1 éve és 8 hónapja sajnos anabolikus szteroidot használtam, 6-8 hétig, kis mennyiségben. Ez alatt a szexuális életem nagyszerű volt. A kúra befejeztével 1 hónapig egy Zitazonium nevű szert szedtem és gyógynövényekből álló tesztoszteron fokozót. Ez idő alatt is jó volt a szexuális életem. Majd miután ezek szedését is abba hagytam, rá 2-3 hétre szakítottam a partneremmel (e 2-3 hét alatt se volt semmi gond) . Ezután kb 2 hétig nem éltem szexuális életet és mikor az új partneremmel próbálkoztam volna, a péniszem érzéketlen volt és merevedésem is nagyon nehezen. Ettől fogva (ez 1 éve és 4 hónapja történt) folyamatosan vannak zavaraim. Van amikor minden rendeben, van amikor nagyon nehézkes. A reggeli merevedésem sokszor kimarad és most azt vettem észre, hogy nyomásra a heréim eléggé érzéketlenek. Illetve amit furcsálok, hogy jó ideje (talán 1 éve) edzés után a péniszem mindig össze zsugorodik. Ez még a több mint másfél éve elkövetett butaságom miatt lehet? De akkor miért vannak jó időszakok és mitől esik vissza? Vagy okozhatják ezt a legális tápkiegészítők (fehérje, kratin, bcaa, glutamin) melyek váltakozva a mai napig szedek? Válaszát előre is köszönöm!

Dr. Papos István válasza erekció zavar témában

A legalis táplálékkiegészítők nem okoznak ilyen panaszt, az anabolikus szteroidok viszont felborítják a hormonháztartást, és merevedési zavarokhoz, meddőséghez vezethetnek. Mindenképpen javasolt urológiai vizsgálat, ahol remélhetőleg tudnak segíteni problémáján.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. október 28., 15:54 ;Megválaszolva: 2014. október 28., 18:44
Kérdések és válaszok: Potenciazavar
Erekciózavar
Kedves Doktornő/Doktorúr! Arra a problémámra szeretnék választ kapni, hogy Barátnőmmel folytatott szexuális együttlét során miért...
szexuális vágy, libidó hiánya és...
Tisztelt doktor! Több éve a hobbim a testépítés és 5 hónapja kipróbáltam egy szteroid készítményt, de szedését abbahagytam 2 hét után, mivel...
potencia zavar, elfehéredett...
Üdv! Leírnám először is a körülményeket hátha az tehet róla. 1 hete szinte az egész vízháztatrásom kiürült a szervezetemből mert elkaptam...
BPH és potenciazavar
Tisztelt Doktor úr! Kb. 10 éve küzdök kimutatott BPH-val. UH kimutatta 5 éve, hogy a prosztatában meszesedés jelei is láthatóak voltak. Tavaly ősz...
Merevedési zavar
T. Doktorúr/Doktornõ! Partneremmel egészen január vévgéig intenzīv nemi életet éltünk, akár napi több alkalommal is, merevedési problémáim...