Menstruáció fogamzásgátló szedése után

2010. július 22-én hagytam abba a fogamzásgátló szedését (yadin) több, mint 5 év után, augusztusban még nem jött meg, a szeptember, október, novemberi menstruációm rendben volt, a decemberi késett 2 hetet, és az utolsó menstruációm február 11én volt, március 14-én halvány barnás folyás 1 napig.Csináltam tesztet, negatív lett, voltam dokinál is, szerinte nincs semmi gond, ez normális. Az UH eredményem (2011.04.01.) az uterus afv-ben, 6, 5x3, 5x3 cm.Endometrium 7 mm (eddig mindig csak 3 mm volt) jobb ovarium25x19mm, balovarium23x19mm. A dokim azt mondta, ha áprilisban sem jön meg gyógyszerrel megíndítjuk, amiért annyira nem rajongok.Nem gondoltam volna, hogy a fogamzásgátló abbahagyása után 8 hónappal is ilyen gondjaim lesznek. Kérem adjon tanácsot, hogy mi a teendő, ez tényleg így a normális és én reagálom túl? szükségem van több oldalról is a megerősítésre, örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra.

Dr. Deli Tamás válasza menstruáció témában

Tisztelt Hölgyem!

Megerősíthetem a kolléga véleményét.

(Az pedig, hogy éppen milyen vastag a méhnyálkahártya, attól függ, a ciklus mely napján történik az ultrahang - a 7 mm is teljesen rendben van.)

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Deli Tamás
Dr. Deli Tamás szülész-nőgyógyász szakorvos
Kérdés: 2011. április 01., 15:08 ;Megválaszolva: 2011. április 06., 13:41
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Petevezeték lekötése
Tisztelt Dr ÚR! Azzal a kérdéssel fordulok önhöz 12éve lekötöttek a vérzésem 5 6 napig tart ami elég erős lefolyásu az utolsó hónapban fele...
Menstruáció kiesése
jonapot.viktória vagyok. és nekem van egy bajom. 2 honapja nem jött meg a menszeszem.nemtom miért van. a nemi szervem is viszked.fehér folyásom van....
Elmaradt menstruáció
Jónapot! Azt szeretném tudni, hogy miért nincs menstruációm már egy éve? Minden hónapban járok a nőgyógyászomhoz és Ő se tudja. Terhes meg...
Véralvadásgátló és mensturáció
Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr! Szeptember 25.-től, október 5.-ig kellett magam injekciózni véralvadásgátlóval (Fragmin) , mert lesérültem, és...
Hosszan tartó menstruáció okai?
Tisztelt Doktornő! Egy hónapja tartó menstruációs vérzésem van, ami nagyon aggaszt már! Régebben is voltak ezzel problámáim, de akkor az orvosi...