ekcéma

Tisztelt doktor/doktornő.Több mint egy éve van egy visszatérő problémám. A külső nemiszerven előjön bőrpirosodás, viszketés éspikkelyszerű bőrszárazság.Sokféle krémet használtam amit nőgyász és bőrgyógyász írt fel, denem igazán segítettek.Legutóbb Pimafucortot használtam és most előszor van jelentős javulás. Az a probléma hogy ez a krém szteroidokat tartalmaz.Nemrég olvastam a Protopicról, sokan dicsérték hogy hatásos.de van egy mellékhatása égető érzést okoz. Mit tanácsol? Köszönöm a segítséget.

WEBBeteg Szakértő válasza bőrbetegség témában

Tisztelt Hölgyem!

A Protopic immunmoduláns szer, mely atópiás dermatitiszben használandó. Ha az Ön betegsége ez, jó lehet a gyógyszer, viszont ezt nőgyógyászának, még inkább pedig bőrgyógyászának kell megerősíteni. Ha a tüneteket egyszerű gombás fertőzés okozta (ami valószínűbb) , a Protopic nem javasolt, gomba elleni készítmény kell - a Pimafucort például ilyen.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. március 19., 14:54 ;Megválaszolva: 2011. március 22., 05:34
Kérdések és válaszok: Nőgyógyászati betegségek
Nőgyógyászati lelet
Tisztelt Doktornő! Azzal a problémával fordultam nőgyógyászomhoz, hogy a bal mellemben csomót érzékeltem. Ő továbbküldött emlő és a axilla...
Candida fertőzés?
Tisztelt Doktor úr! Mit jelent a lelet? Lombikra készülünk, de candida van a kenetmintában. Mintában kimutatott mikroba: Candida albicans...
Ismét rákos leszek?
Tisztelt Nőgyógyász! Korábban volt egy ASCUS, metaplazia, HPV NEGATÍV citológiai eredményem. Ettől egy CIN lase kezeléssel szabadultam meg, hogy...
Immunológiai eredmény
Kedves Doktorúr! Kettő vetélés után elküldtek több kivizsgálásra aminek az eredménye, hogy Clexant kell szúrnom (MTHFR homozigota) valamint Medrolt...
Lelet értelmezés
Tisztelt Doktor Úr/Nő! 55 éves vagyok, nem szültem. 2 hete LEEP conisaciós műtét és abrazió volt HSIL citológia miatt.Most kaptam meg az eredményt...